,

Hotelet më të mira në Nigeri

Nigeria është një nga qytetet më të bukura dhe një nga qytetet më të mira për të jetuar. Kjo nuk ju sjell saktësisht fjalët 'akomodim buxhetor' në mendjen tuaj. Megjithatë, është e mundur të gjeni disa marrëveshje të arsyeshme! Këtu janë disa nga opsionet më të lira të disponueshme për rreth 100 CHF ose më pak.

Hotelet më të mira në Nigeri -

1. FEDERAL PALACE HOTEL LAGOS:

 
I famshëm si një nga më të mirat dhe më të vjetrit hotele me pesë yje në Lagos. Hoteli Federal Palace ofron komoditetin më të madh. Ai ofroi luks si për udhëtarët e biznesit ashtu edhe për mysafirët e kohës së lirë. Hoteli është modern dhe elegant. Dhomat ofrojnë një pamje befasuese të oqeanit dhe stafi ofron shërbim të shkëlqyer. Ekzistojnë disa pajisje komode dhe pajisje të nivelit të lartë. Nga një kazino elegante në një pishinë dhe një restorant elegant me ngrënie të shkëlqyer. Ajo ka një qendër ngjarjesh me shumë qëllime. Federal Palace Hotel Lagos është perfekt për relaksim dhe ngjarje korporative.
 
 

2. TRANSCORP HILTON ABUJA:

 
Transcorp Hilton Hotel Abuja është në mënyrë të paargumentuar një nga hotelet më të mira me 5 yje në Nigeri. Hoteli është lehtësisht e arritshme nga Aeroporti Nnamdi Azikwe. Hoteli Transcorp Hilton është streha ideale për kërkuesit e luksit të rehatisë. Hoteli është më i miri për pushime dhe ngjarje të nivelit të lartë të korporatave. Ajo konsiderohet si hoteli më i mirë në Abuja. Shijoni ofertat më të mira në shërbim dhe dhoma të shkëlqyera të disponueshme në hotel. Transcorp Hilton ofron një përzierje të përsosur të dekorit elegant dhe shërbimit të nivelit të lartë. Me ambiente të jashtëzakonshme konferencash dhe eventesh, si dhe akses në internet me shpejtësi të shpejtë.
 
 

3. Rilindja LAGOS IKEJA:

 
Rilindja Hotel Ikeja tani e njohur si Radisson Blu Ikeja është një nga më me stil hotele në Lagos. Është një nga hotelet me 5 yje në Nigeri. Ajo ndërthur arkitekturën moderne me stilin bashkëkohor. Hoteli është me bollëk e mobiluar dhe ka një pishinë në çati. . Kënaquni me shije bëri ushqim në restorantin e hotelit dhe një bar të pajisur mirë. Ka objekte të shkëlqyera për ngjarje dhe konferenca biznesi. në mënyrë ideale i vendosur në pjesën e qetë të qytetit të Lagos. Ky hotel është i përsosur për udhëtarët e biznesit që dëshirojnë të qëndrojnë në hoteli më i mirë në Ikeja gra
 

4. HOTEL ORIENTAL LAGOS:

 
Oriental Hotel Lagos është një hotel me pesë yje. Ai kombinon arkitekturën moderne me një brendshme spektakolare dhe shërbim të nivelit të lartë. Hoteli ofron një përvojë të shkëlqyer biznesi dhe argëtimi. Është për mysafirët e kohës së lirë dhe për udhëtarët e biznesit. Një shuplakë mbresëlënëse është në dispozicion dhe të gjitha lehtësitë janë të disponueshme në hotel.
 

5. PARKU NGA RADISSON:

 
Park Inn nga Radisson është një kënaqësi arkitekturore. Është një kryevepër luksoze me 5 yje me orendi dhe ambiente luksoze. Hoteli është një vend ideal për arratisje të shkurtra. Ajo ofron të gjitha lehtësitë e nevojshme për të shijuar një qëndrim të paharrueshëm.
 

6. LUXOL HOMES&SUITES

LUXOL HOMES&SUITES ofron akomodim me restorant. Ka parkim privat falas dhe një bar në Ikeja, i cili është 2.7 kilometra nga Muzeu Kalakuta. Një recepsion 24-orësh, shërbim në dhomë dhe WiFi falas janë disa nga lehtësitë e ofruara në këtë institucion. Teatri Kombëtar i Artit dhe Xhamia Qendrore e Lagos janë 20 dhe 23 kilometra nga hoteli.

7. Hotele Isglo Ikoyi

Isglo Hotels Ikoyi ofron një restorant, një bar dhe një sallë pritjeje komunale. Ajo ndodhet në Ikoyi, 2.8 kilometra nga fusha e golfit Ikoyi. Shërbimi në dhomë dhe shërbimi i portierit ofrohen në këtë hotel me katër yje. Hoteli ka një recepsion 24 orë. Ka një pishinë të hapur, një palestër dhe argëtim natën.

8. Waldorf Blu Hotel Awka

Awka's Waldorf Blu Hotel Awka, i cili është 4.7 kilometra nga Mgbakwu. Ajo ofron strehim me një restorant, parkim falas në vend, një pishinë të hapur dhe një palestër. Resorti, i cili ka një bar, është afër Okpuno Awka, 4.9 kilometra larg. Hoteli ka Wi-Fi falas, shërbim në dhomë, shërbim transferimi dhe recepsion 24 orë.

9. SHTËPI LUKSORE MONDEESTARS

MONDEESTARS LUXURY HOME është një akomodim luksoz me restorant. Ofron parkim privat falas, një bar dhe një sallë pritjeje komunale të vendosur në Ibadan. Eshte vetëm 27 km nga IITA Forest Reserve.

10. Camas Hotel & Suite Asero Abeokuta

Camas Hotel & Suite Asero Abeokuta ofron akomodim me një restorant. Ajo ka parkim falas private, një bar dhe një kopsht në Abeokuta, më pak se 1 km nga Sokenu.

Shtëpi luksoze gjysmë e ndarë me 4 dhoma gjumi në Abuja, Nigeri. Ajo ofron akomodime me WiFi, ajër të kondicionuar, një palestër dhe një oborr spanjol. Magic Land Abuja dhe Golf Club IBB janë të dyja brenda 14 km dhe 22 km të pronës Abuja. Një pishinë private, një kopsht dhe parkim të pakufizuar janë të gjitha tiparet e këtij apartamenti.
 
Apartamenti ka ambjent ngrënie, a plotësisht Kuzhinë e pajisur, katër dhoma gjumi, një TV dhe një ballkon me pamje nga kopshti.
 
Ne apartament ka nje shesh lojrash. Shtëpi luksoze gjysmë e shkëputur me 4 dhoma gjumi në Abuja, Nigeri ofron një shërbim të makinave me qira.
Shtëpi Luksoze me 4 Dhoma gjumi Familjare në Lekki Faza 1 – 24/7. Ofron akomodim me WiFi, ajer te kondicionuar, bar dhe kopsht. Ajo ndodhet në Lekki, 6.4 km nga Galeria e Arteve Nike dhe 6 km nga Qendra e Konservimit Lekki. Veç kësaj për parkim privat falas, kjo pronë ofron edhe larje të thatë.
 
Vila eshte e mobiluar me një zonë ngrënieje, TV, 4 dhoma gjumi, 5 banjo, çarçafë krevati dhe peshqir. Gjithashtu ka një ballkon me pamje nga kopshti. Peshqir dhe liri krevat janë në dispozicion nga prona për lehtësinë tuaj. Ka një shesh lojrash për fëmijët, një BBQ dhe një kuvertë dielli në pronë.

Comments

Lini një koment nëse keni ndonjë sugjerim ose përvojë që mund të jetë e dobishme për të gjithë.
Kini kujdes të lini të dhënat tuaja personale në publik.

Ne jemi një grup vullnetarësh, dhe ne rrallë u përgjigjemi komenteve këtu.

Ju lutem na kontaktoni nëse keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *