,

Agjensi udhëtimi në Suedi

Vizitor Nordik, Udhëtoni përtejdhe Thabela Travel janë agjenci të mira udhëtimi në Suedi. Agjencitë e udhëtimit organizojnë udhëtimet, aktivitetet dhe akomodimet tuaja. Ata mund t'ju sigurojnë që të përfitoni sa më shumë nga përvoja juaj e udhëtimit. Një agjenci e mirë udhëtimi mund t'ju ndihmojë të kurseni kohë, para dhe stres duke u kujdesur për detajet e udhëtimit tuaj.

Nëse planifikoni të udhëtoni në Suedi, mund t'ju duhet një vizë, në varësi të vendit tuaj të origjinës. Ju mund të kontrolloni Traveldoc or Qendra e Udhëtimit IATA nëse keni nevojë për vizë.

Si të gjeni një agjenci udhëtimi në Suedi

Për të gjetur një agjenci udhëtimi në Suedi, shkruani "agjensi udhëtimi në Suedi" në çdo aplikacion harte që ju pëlqen. Kërkoni në anglisht, suedisht ose ndonjë gjuhë tjetër. Kërkova "agjenci udhëtimi në Suedi" në anglisht në Google Maps dhe gjeta këtë listë të agjencive të udhëtimit në Suedi.

Si të zgjidhni një agjenci të mirë udhëtimi

Për të zgjedhur agjencinë më të mirë të udhëtimit në Suedi, merrni parasysh këta faktorë.

Shërbimi ndaj klientit

Një agjenci e mirë udhëtimi duhet të ketë shërbim të shkëlqyeshëm ndaj klientit që është i përgjegjshëm, i dobishëm dhe i përshtatshëm për nevojat tuaja.

Vlera e mirë

Agjencitë e udhëtimit shpesh paguajnë tarifa për shërbimet e tyre, por gjithashtu mund të marrin zbritje për ju. Pra, krahasimi i çmimeve ndërmjet agjencive të ndryshme është thelbësor në përcaktimin e vlerës më të madhe për paratë tuaja.

Mënyra se si dëshironi të udhëtoni

Të gjithë kanë një mënyrë të ndryshme për të udhëtuar. Ju preferoni të pushoni në një resort. Ose dëshironi të ecni në një pyll, ose dëshironi të udhëtoni në një lundrim. Disa agjenci udhëtimesh specializohen në mënyra specifike udhëtimi ose destinacione, ndërsa të tjera ofrojnë një gamë më të gjerë shërbimesh. Merrni parasysh se çfarë lloj udhëtimi po planifikoni dhe nëse agjencia ka ekspertizën dhe burimet për të përmbushur nevojat tuaja.

Vlerësime 

Kërkoni komente nga klientët e mëparshëm për të kuptuar përvojën e tyre me agjencinë. 

Agjencitë më të mira të udhëtimit në Suedi

Më poshtë janë disa nga agjencitë më të mira të udhëtimit në Suedi. Ata të gjithë kanë katër mbi pesë yje në Google Maps me mbi njëqind komente.

100 SEK, ose kr, është rreth 9 dollarë amerikanë ose rreth 758 rupi indiane. Kjo është rreth 8 euro ose 66 juanë kinezë.

Shumica e lidhjeve më poshtë janë në anglisht ose suedisht. Përdorni një aplikacion përkthimi, si Google Translate, nëse keni nevojë.

Vizitor Nordik është në Suedi. Ata organizojnë turne dhe kroçera në Norvegji dhe Islandë. Udhëtimet e tyre kushtojnë rreth 2,627 SEK në ditë për person.

Udhëtoni përtej është në Stokholm, Suedi. Ata organizojnë turne dhe në të gjithë botën. Udhëtimet e tyre janë rreth 64,042 SEK në ditë për person.

Thabela Travel është në Åkersberga, Suedi. Ata organizojnë turne në Azi, Evropë, Amerikën Veriore, Amerikën e Jugut dhe Oqeani. Çmimet e tyre fillojnë nga rreth 4,262 SEK në ditë për person.

RRUGA JONË është në Stokholm, Suedi. Ata organizojnë turne në Suedi dhe Danimarkë. Çmimet e tyre fillojnë nga rreth 1,641 SEK në ditë për person.

Rainbow Tours Stokholm është në Stokholm, Suedi. Ata organizojnë turne të përditshme falas në Suedi.

Larsson's Resort është në Suedi. Ata organizojnë turne me autobus në të gjithë Suedinë dhe Evropën. Ofertat e tyre fillojnë nga rreth 1,495 SEK në ditë për person.

Vizitoni Suedinë është agjencia më e mirë e udhëtimeve në Suedi. Kjo agjenci i lejon udhëtarët të personalizojnë itinerarin e tyre. Ata marrin parasysh interesat e udhëtarëve dhe, bazuar në këtë, vendosin itinerarin duke mbajtur parasysh preferencat, buxhetin dhe kohën e tyre.

Wasa Global Tours and Travel

Jade Travel AB

Turne Orienti

Jorden Resor në Stokholm

Grand Travel Group

Blomgren TravelGroup

Asya GH Travel AB

Faqet e internetit të njohura të udhëtimit në Suedi

Nëse dëshironi t'i organizoni vetë pushimet tuaja, mund të eksploroni këto faqe interneti të njohura të udhëtimit në Suedi. Ju gjithashtu mund të gjeni paketa turistike.

Booking.com

tui.se

Expedia

Fodors

TripAdvisor

ving

Lexo më shumë:

Fluturimet më të lira për në Suedi


Burimet: Google Maps

Foto nga Julien Lanoy on Shpërthe.

Comments

Lini një koment nëse keni ndonjë sugjerim ose përvojë që mund të jetë e dobishme për të gjithë.
Kini kujdes të lini të dhënat tuaja personale në publik.

Ne jemi një grup vullnetarësh, dhe ne rrallë u përgjigjemi komenteve këtu.

Ju lutem na kontaktoni nëse keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë.

Një përgjigje për “Agjencitë e udhëtimit në Suedi”

  1. redaktor@alinks.org

    hej

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *