,

Bankat më të mira në Brazil

Disa nga bankat më të mira në Brazil janë kutiBanka e Brazilitdhe Banka Bradesco.

La Banka Federale e Kursimeve rregullon dhe mbikëqyr shumë banka vendase dhe të huaja në Brazil. Bankat lokale dominojnë industrinë bankare braziliane, duke ruajtur historikisht vlerësime të forta krediti.

Brazili dominoi 50 bankat më të mira të Amerikës Latine megjithë rënien e monedhës reale dhe të monedhave të tjera vendase kundrejt dollarit amerikan, gjë që dëmtoi vlerat e aseteve të tyre.

Monedha zyrtare braziliane është Real brazilian ose BRL. Dhjetë euro janë 2 dollarë amerikanë. Kjo është 167 rupi indiane ose pothuajse 15 juanë kinezë.

Të gjitha faqet e internetit të lidhura në këtë artikull janë në portugalisht dhe anglisht. Përdorni Google Translate ose ndonjë aplikacion tjetër përkthimi nëse keni nevojë.

Si të zgjidhni një bankë në Brazil

Kur zgjidhni një bankë në Brazil, duhet të merren parasysh disa faktorë.

Reputacioni dhe stabiliteti

Të zgjedhësh bankën më të mirë në Brazil do të thotë të gjesh një bankë me reputacion dhe stabilitet të fortë. Në këtë mënyrë, ju mund të besoni se financat tuaja janë në duar të mira.

Produkte dhe shërbime

Zgjidhni një bankë bazuar në nevojat e llogarisë. Llogaritë bazë si kursimet dhe kontrollet janë standarde, ndërsa bankat me shërbim të plotë ofrojnë opsione të avancuara si kartat e kreditit, kreditë dhe investimet.

Madhësia e bankës

tarifat

Shumica e bankave braziliane ofrojnë shërbimet e tyre me tarifa të arsyeshme. Tarifat ndryshojnë shumë në varësi të bankës, kështu që ju mund t'i eksploroni ato me saktësi.

Kostot e financimit

Nëse dëshironi të rritni paratë tuaja në një llogari kursimi ose mjet tjetër kursimi, kërkimi i normave më të larta të interesit është thelbësor për të optimizuar përpjekjet tuaja për kursime. Një strategji për ta arritur këtë është krahasimi i tarifave që ofrojnë banka të shumta.

Shërbimi mbështetës

Kur zgjidhni një bankë, është thelbësore të merrni parasysh mbështetjen e klientit dhe nevojat tuaja financiare. Kërkoni një bankë me mjete dhe veçori të dobishme që i përshtaten kërkesave dhe preferencave tuaja.

Siguri

Duke marrë parasysh këta faktorë, ju mund të kufizoni mundësitë tuaja dhe të zgjidhni një bankë që plotëson nevojat tuaja financiare.

Lista e bankave më të mira në Brazil

Ju keni disa alternativa në Brazil dhe cila prej tyre zgjidhni varet nga kërkesat dhe interesat tuaja.

Këtu janë disa nga bankat më të mira në Brazil që duhet të keni parasysh:

Bankat kryesore në Brazil

kuti

Banka e Brazilit

Banka Bradesco

Itau Unibanco Holding SA

Banco Santander

Bankat ndërkombëtare

JP Morgan

Banka e Kinës në Brazil.

Goldman Sachs

Banco ABC-Brasil S/A.

HSBC

Deutsche Bank

Banka braziliane në internet

Nubank

Banka C6

Inter

agibank

Neoni

Super Dixhital

Transfertat e parave

Ju mund të dërgoni para jashtë shtetit nga Brazili duke përdorur disa faqe interneti dhe shërbime të ndryshme.

Ekzistojnë disa mundësi për dërgimin e parave jashtë vendit:

Bashkimi Wester

Paralajmërim

i mençur

Hapni një llogari bankare në Brazil

Për të hapur një llogari bankare në Brazil, ju duhet:

Për të zgjedhur një bankë.

Hapja e një llogarie bankare është një opsion si në internet ashtu edhe personalisht.

Ju duhet të merrni të gjitha dokumentet që ju nevojiten.

Për më shumë informacion:

Shko tek:

Si të hapni një llogari bankare në Brazil

Si të gjeni një makinë parash në Brazil

Bisedoni me këdo që mund të ketë udhëtuar ose punuar në Brazil. Do të zbuloni se disa nga miqtë ose familja juaj i njohin degët më të afërta të bankave. Pyetni përreth dhe gjeni mundësi midis kontakteve tuaja. Një mjet i thjeshtë për ta bërë këtë është çdo aplikacion harte. Më poshtë është, për shembull, një kërkim në Google Maps për "ATM pranë Sao Paulo".


Burimi: WallStreetMojo

Foto nga ckturistando on Unsplash.

Comments

Lini një koment nëse keni ndonjë sugjerim ose përvojë që mund të jetë e dobishme për të gjithë.
Kini kujdes të lini të dhënat tuaja personale në publik.

Ne jemi një grup vullnetarësh, dhe ne rrallë u përgjigjemi komenteve këtu.

Ju lutem na kontaktoni nëse keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *