,

Bankat më të mira në Macau

Disa nga bankat më të mira në Macau janë Banka e Kinës, Banka Tai Fungdhe ICBC Bank.

Makau është një territor i vogël vetëqeverisës në bregun juglindor të Kinës.

Shpesh quhet "Las Vegasi i Azisë". Sidoqoftë, biznesi i lojërave në Macau është shumë më i madh se ai në Las Vegas.

Në Macau, monedha zyrtare është Macau Pataca (MOP). Dhjetë MOP është 1.23 dollarë amerikanë ose në euro është 1.13 euro. Kjo është 101.68 rupi indiane ose pothuajse 178 jen japonez.

Të gjitha faqet e internetit të lidhura në këtë artikull janë në gjuhën kineze dhe angleze. Përdorni Google Translate ose ndonjë aplikacion tjetër përkthimi nëse keni nevojë.

Si të zgjidhni një bankë në Macau

Kur zgjidhni një bankë në Macau, duhet të merren parasysh disa faktorë.

Reputacioni dhe stabiliteti

Zgjedhja e bankës më të mirë në Macau do të thotë të gjesh një bankë me reputacion dhe stabilitet të fortë. Në këtë mënyrë, ju mund të besoni se financat tuaja janë në duar të mira.

Produkte dhe shërbime

Zgjidhni një bankë bazuar në nevojat e llogarisë. Llogaritë bazë si kursimet dhe kontrollet janë standarde, ndërsa bankat me shërbim të plotë ofrojnë opsione të avancuara si kartat e kreditit, kreditë dhe investimet.

Madhësia e bankës

tarifat

Shumica e bankave të Macau ofrojnë shërbimet e tyre me tarifa të arsyeshme. Tarifat ndryshojnë shumë në varësi të bankës, kështu që ju mund t'i eksploroni ato me saktësi.

Kostot e financimit

Nëse dëshironi të rritni paratë tuaja në një llogari kursimi ose mjet tjetër kursimi, kërkimi i normave më të larta të interesit është thelbësor për të optimizuar përpjekjet tuaja për kursime. Një strategji për ta arritur këtë është krahasimi i tarifave që ofrojnë banka të shumta.

Shërbimi mbështetës

Kur zgjidhni një bankë, është thelbësore të merrni parasysh mbështetjen e klientit dhe nevojat tuaja financiare. Kërkoni një bankë me mjete dhe veçori të dobishme që i përshtaten kërkesave dhe preferencave tuaja.

Siguri

Duke marrë parasysh këta faktorë, ju mund të kufizoni mundësitë tuaja dhe të zgjidhni një bankë që plotëson nevojat tuaja financiare.

Lista e bankave më të mira në Macau

Katër banka në Macau janë të vendosura atje. Industria bankare lokale e Makaos po mbështet grupe të ndryshme të komunitetit dhe po ndihmon në përmirësimin e infrastrukturës së saj.

Meqenëse Makau po urbanizohet dhe po zhvillohet më shpejt se Singapori dhe Hong Kongu, industria e saj bankare duhet të arrijë hapin.

Këtu janë disa nga bankat më të mira në Macau që duhet të keni parasysh:

Banka e Kinës

Banka Tai Fung

ICBC Bank.

Banco Nacional Ultramarino

Luso International Banking

Banco Commercial De Macau

Bankat e huaja

HSBC

Citibank Macau

Standard Chartered Bank

A mund të krijojnë të huajt një llogari bankare në Macau

Krijimi i një llogarie bankare në Macau është i mundur edhe nëse vizitoni vetëm territorin. Hapni derën me ndihmën e të dhënave të dhëna. Hapja e një llogarie bankare në Macau mund të jetë një ide e mirë nëse planifikoni të derdhni të gjitha paratë tuaja në tryezën e baccarat.

Transfertë parash makaneze jashtë vendit

Bankat tradicionale makane mund të paguajnë tarifa të tepruara nëse dëshironi të transferoni para jashtë vendit ose të përdorni kartën tuaj të debitit jashtë vendit.

Nëse dëshironi të shmangni bankat, përdorni:

Western Union

Paralajmërim

i mençur

Si mund të hap një llogari bankare në Macau

Për të krijuar një llogari bankare në Macau, ju duhet:

Për të zgjedhur një bankë.

Hapja e një llogarie bankare është një opsion si në internet ashtu edhe personalisht.

Ju duhet të merrni të gjitha dokumentet që ju nevojiten.

Për më shumë informacion:

Shko tek:

Si të hapni një llogari bankare në Macau

Si të gjeni një makinë parash në Macau

Bisedoni me këdo që mund të ketë udhëtuar ose punuar në Macau. Do të zbuloni se disa nga miqtë ose familja juaj i njohin degët më të afërta të bankave. Pyetni përreth dhe gjeni mundësi midis kontakteve tuaja. Një mjet i thjeshtë për ta bërë këtë është çdo aplikacion harte. Më poshtë është, për shembull, një kërkim në Google Maps për "ATM pranë Macau".


Burimi: Edukuar, wikipedia

Imazhi i kopertinës është brenda Ishulli Macau, 澳门-Foto nga Wang dinamik on Shpërthe.

Comments

Lini një koment nëse keni ndonjë sugjerim ose përvojë që mund të jetë e dobishme për të gjithë.
Kini kujdes të lini të dhënat tuaja personale në publik.

Ne jemi një grup vullnetarësh, dhe ne rrallë u përgjigjemi komenteve këtu.

Ju lutem na kontaktoni nëse keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë.

Një përgjigje për "Bankat më të mira në Macau"

  1. IISMALIYANA

    maaf banka e Kinës në makau apa bisa meminjam uang ke pekerja ndihmës shtëpiak dengan membayar secara di cicil dengan menggadekan gajih setiap bulan karena biasa majikan langsung bayar gajih melalui banka e Kinës boc, saya ingin tahu bagaimana permanga manalo yang bertanya pada saya saya selalu,

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *