,

Hotelet më të lira në Jerusalem

Hotelet më të lira në Jerusalem janë Abraham Jerusalem, Cinema Hostel dhe JERU Caps Hotel. Gjeni hotelet më të lira në Jerusalem me çmime nga 20 deri në 160 euro për natë.

Tarifat mund të ndryshojnë në varësi të kërkesës dhe periudhës së vitit. Sezoni i ulët në Jerusalem zgjat nga fillimi i dhjetorit dhe janarit.

Çmimet rriten ndjeshëm gjatë shfaqjeve të rëndësishme tregtare në verë dhe festat hebraike. E premtja është përgjithësisht dita më e lirë e javës për të rezervuar një hotel në Jerusalem. Bujtinat e të rinjve janë një mënyrë e shkëlqyer për të qëndruar në Jerusalem me një buxhet. Shumë bujtina të reja janë hapur kohët e fundit, duke ofruar shtretër konvikte, dhoma private, bare, klube nate dhe pajisje të tjera.

Nëse planifikoni një udhëtim në këtë qytet magjepsës, fillimisht duhet të planifikoni akomodimin tuaj. Vende të shumta të lira në Jerusalem do të ishin ideale për udhëtarët me buxhet. Ky artikull do të diskutojë disa hotele me kosto të ulët që mund të rezervoni për qëndrimin tuaj.

Hotelet më të lira në Jerusalem

Hotelet më të lira në Jerusalem përfshijnë akses falas në internet, ruajtjen e bagazheve dhe pastrimin e përditshëm. Edhe hotelet më të lira në Jerusalem kanë dhoma të bukura dhe të pastra. Në hotelet buxhetore mund të gjeni dhoma me ajër të kondicionuar dhe pa ajër të kondicionuar.

Ne përdorim sistemin e vlerësimit mbi pesë yje me komente nga Google Maps.

10 ILS është rreth 2.5 dollarë amerikanë. Kjo është rreth 221 rupi indiane ose 19 juanë kinezë.

Abraham Jerusalem

Vlerësimi me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 81 ILS në natë për një shtrat.

Hoteli ndodhet pranë tregut Mahane Yehuda, kafeneve, bareve, transportit publik dhe qytetit të vjetër, 15 minuta në këmbë larg.

Gjeni këtë hotel komod në Ha-Nevi'im St 67, Jerusalem.

Mund të gjeni të tjerë në Abraham Jerusalem.

The Post Hostel Jerusalem

Vlerësimi me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 90 ILS në natë për një shtrat.

Është një bujtinë fantastike urbane që është e përkryer për udhëtarët e shpinës, udhëtarët, endacakët dhe entuziastët e aventurave në mbarë botën.

Është një vend super komod për të qëndruar Mamilla.

Stay Inn Hotel Jerusalem

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 94 ILS në natë për një shtrat.

Ata ofrojnë një mëngjes të shijshëm të ftohtë shuplakë çdo ditë në pronë. Do t'ju pëlqejë të kaloni mbrëmjet tuaja në barin tonë komod.

E vendosur? Në Mamilla.

Kinema Hostel

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 94 ILS në natë për një shtrat.

Ofroni akomodime me temë filmi për mysafirë të vetmuar dhe në grup.

E vendosur? Relaksohuni në ballkonin e tyre të gjerë dhe merrni pjesë Jeta e gjallë në rrugë e Jeruzalemit.

Hostel i Jerusalemit

Vlerësimi me tre yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 110 ILS në natë për një shtrat.

Ky hotel relaksues është 2 minuta nga një stacion tramvaji dhe 16 minuta nga Kisha e Varrit të Shenjtë.

Shikoni në Kompleksi rus.

Hotel JERU Caps

Vlerësimi me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 134 ILS në natë për një shtrat.

Jeru Caps Hotel ndodhet në qendër të Jeruzalemit dhe ka një ambient të gjallë dhe të sofistikuar me një holl të bukur.

Qëndroni në kontakt me Hotel Jeru Caps.

Hotel Commodore Jerusalem

Një vlerësim me katër yje në Google me mijëra komente. Nga 220 ILS për një natë për një shtrat.

Dhomat e vogla me ballkone mund të flenë katër dhe të ofrojnë pamje nga qyteti.

E vendosur? Në Derech E-Tur Shmuel Ben Adaya 72.

Hotel Mali i Ullinjve

Vlerësimi me katër yje në Google me mijëra komente. Nga 261 ILS për një natë për një shtrat.

E vendosur në zemër të distriktit historik/biblik të Jeruzalemit, Mali i Ullinjve është një hotel me kosto të ulët, i drejtuar nga familja, që nuk do të prishë bankën.

Është ndezur Mali i Ullinjve.

Hotel Boutique Ben Hillel

Një vlerësim me katër yje në Google me mijëra komente. Nga 270 ILS për një natë për një shtrat.

Mund të kaloni një kohë të mirë në Tmol Shilshom Cafe, vetëm 5 minuta në këmbë larg. Ato shërbejnë ushqime të shijshme të Lindjes së Mesme, Mesdheut dhe Izraelit.

Mund ta gjeni në Trekëndëshi në qendër të qytetit.

Hotel Kaplan

Vlerësimi me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 327 ILS në natë për një shtrat.

Ky hotel modest i lirë është 2 kilometra nga Muri Perëndimor i Qytetit të Vjetër dhe 11 minuta nga Machane Yehuda, një treg i popullarizuar i këmbësorëve.

Mund ta gjeni në Kompleksi rus.

Hotele të mira por më pak të lira

Disa hotele të mira, por më pak të lira në Jerusalem.

Hotel Boutique Ambassador

Vlerësimi me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 661 ILS për një natë për një dhomë dyshe.

Hoteli është ideal për vizitorët në qytetin e vjetër të Jeruzalemit. Menaxhmenti dhe punonjësit përpiqen të tejkalojnë pritjet.

Mund ta gjeni në në qendër të Jeruzalemit.

Hotel Leonardo Jerusalem

Vlerësim më shumë se katër yje me qindra komente. Nga 654 ILS për një natë për një dhomë dyshe.

Leonardo Jerusalem ju përshëndet me elegancë kur hyni në hollin, i cili ka një bar dhe një zonë të këndshme për të ulur.

Gjeni këtë hotel miqësor në St George St 9, Jerusalem.

Dan Boutique Jerusalem

Vlerësim më shumë se katër yje me qindra komente. Nga 654 ILS për një natë për një dhomë dyshe.

Një hotel elegant me një atmosferë komode, Dan Boutique Jerusalem Hotel është i veçantë dhe personal. Lindja dhe Perëndimi ndikojnë në stilin modern të hotelit.

E vendosur? Pranë për Atraksionet e qytetit të vjetër dhe qytetit të ri.

 

Më poshtë janë hartuar më shumë hotele në Jerusalem.


Burimi: US News

Foto e kopertinës nga Amos Bar-Zeev on Shpërlaj,  Nahariyya, Izrael.