,

Hotelet më të lira në Maltë

Hotelet më të lira në Maltë janë Two Pillows Boutique Hostel, Marco Polo Hostel dhe Inħawi Hostel. Gjeni hotelet më të lira në Maltë me çmime nga 25 deri në 99 euro për natë.

Tarifat mund të ndryshojnë në varësi të kërkesës dhe periudhës së vitit. Sezoni i ulët në Maltë zgjat nga fillimi i janarit deri në fund të dhjetorit.

Çmimet rriten ndjeshëm gjatë shfaqjeve të mëdha tregtare (festa e mesit të gushtit të Santa Marija, festivali Mnarja në fund të qershorit, Festivali Ndërkombëtar i Fishekzjarrëve të Maltës, Festivali Ndërkombëtar Barok i Valletës në shtator); dhe ngjarje si Maratona e Maltës në tetor, Notte Bianca, Festivali i Jazz-it në Maltë, Pashkët më 14 korrik, Dita e Shën Valentinit dhe Krishtlindjet dhe Vitin e Ri. E diela është përgjithësisht dita më e lirë e javës për të rezervuar një hotel në Maltë.

Hotelet ofrojnë gjithashtu zbritje gjatë pushimeve verore, kur normat e banimit janë të ulëta. Bujtinat e të rinjve janë një mënyrë e shkëlqyer për të qëndruar në Maltë me një buxhet. Shumë bujtina të reja janë hapur kohët e fundit, duke ofruar shtretër konvikte, dhoma private, bare, klube nate dhe pajisje të tjera.

Nëse planifikoni një udhëtim në këtë qytet magjepsës, fillimisht duhet të planifikoni akomodimin tuaj. Vende të shumta të lira në Maltë do të ishin ideale për udhëtarët me buxhet. Ky artikull do të diskutojë disa hotele me kosto të ulët që mund të rezervoni për qëndrimin tuaj.

Hotelet më të lira në Maltë

Hotelet më të lira në Maltë përfshijnë akses falas në internet, ruajtjen e bagazheve dhe pastrimin e përditshëm. Edhe hotelet më të lira në Maltë kanë dhoma të bukura dhe të pastra. Në hotelet buxhetore mund të gjeni dhoma me ajër të kondicionuar dhe pa ajër të kondicionuar.

Ne përdorim sistemin e vlerësimit mbi pesë yje me komente nga Google Maps.

10 euro janë rreth 11 dollarë amerikanë. Kjo është rreth 900 ose 79 juanë kinezë.

Hostel AM

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 25 Euro për një natë për një shtrat.

Është në Sliema Shëtitorja ujore dhe qendra e qytetit.

Dy Pillows Boutique Hostel

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 38 Euro për një natë për një shtrat.

Është në zemër të Sliema, përballë Valletta, kryeqyteti i Maltës.

Shtë në Tigné.

Hostel Marco Polo

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 40 Euro për një natë për një shtrat.

Njerëz të lumtur mblidhen në tarracat dhe hapësirat e qeta për të shkëmbyer histori udhëtimesh, për të krijuar miq dhe për të krijuar kujtime të përjetshme.

Shtë e vendosur në Shën Julianit.

Hostel Malti

Një vlerësim me katër yje në Google me qindra komente. Nga 41 Euro për një natë për një shtrat.

Ky Hostel është projektuar për shpinës të lumtur.

Do të gjeni Hostel Malti në Shën Julian.

Hostel Inħawi

Vlerësimi me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 42 Euro për një natë për një shtrat

Konvikte moderne, të ajrosura të përziera dhe vetëm për femra.

Ndodhet në St. Julians, Maltë, një qytet i gjallë bregdetar.

Shtëpia e mysafirëve Fener

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 51 Euro për një natë për një shtrat.

Eshte ne Marsalforn Gozo, mjaft afër për të ecur në plazh.

Murella Living B&B

Vlerësim më shumë se katër yje me qindra komente. Nga 72 Euro për natë për dhomë dyshe.

Dhomat bashkëkohore Gozo. Frymëzuar nga peizazhet dhe temat tradicionale të Gozo.

Mund ta gjeni në Marsalforn.

Boutique Hotel Sannat

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 79 Euro për një natë për një shtrat.

Boutique hotelet e çuditshme në Gozo ofrojnë bukuri lokale. Ideja bazohet në trashëgiminë Gozitan dhe është vendosur në sheshet e qeta të fshatrave.

Kuaint Boutique Hotels ulet në Pjazza Santa Margherita në Gozo.

Hotel Calypso

Vlerësimi me katër yje në Google me qindra komente. Nga 94 Euro për një natë për një shtrat.

Eshte ne Gjiri Marsalforn, Gozo.

Hotel Boutique Duke

Më shumë se vlerësime me katër yje me qindra komente. Nga 99 Euro për një natë për një shtrat.

Eshte ne Kompleksi Duka.

Hotele të mira por më pak të lira

Disa hotele të mira, por më pak të lira në Maltë.

Hotel Osborne

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me qindra komente. Nga 121 Euro për natë për dhomë dyshe.

Familjet dhe vizitorët e biznesit mund të qëndrojnë në Hotel Osborne mes 320 monumenteve të Valletta-s për të parë një nga qendrat historike më të dendura në botë.

E vendosur? Ky hotel i vogël është në Osborne.

Casa Asti

Vlerësim më shumë se katër yje me qindra komente. Nga 146 Euro për natë për dhomë dyshe.

Akomodimet variojnë nga dhoma komode teke ose dyshe ideale për udhëtarët e vetmuar deri tek suitat e mëdha ideale për shoqëruesit ose familjet e vogla.

Mund ta gjeni në Valletta.

19 dhoma

Vlerësim më shumë se katër yje me qindra komente. Nga 155 Euro për natë për dhomë dyshe.

Boutique Hotel i restauruar bukur i vendosur në një pallat të shekullit të 18-të në zemër të kryeqytetit.

E vendosur? 240 metra nga qendër në Villetta.

 

Më poshtë janë hartuar më shumë hotele në Maltë.


Foto e kopertinës nga Felipe Bustillo on Unsplash, Villetta, Maltë.

Comments

Lini një koment nëse keni ndonjë sugjerim ose përvojë që mund të jetë e dobishme për të gjithë.
Kini kujdes të lini të dhënat tuaja personale në publik.

Ne jemi një grup vullnetarësh, dhe ne rrallë u përgjigjemi komenteve këtu.

Ju lutem na kontaktoni nëse keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *