,

Hotelet më të lira në Nairobi

Hotelet më të lira në Nairobi janë Red Buffalo House Hotel, Nairobi Transit Hotel dhe Jamia Central Hotel. Gjeni hotelet më të lira në Nairobi me çmime midis 2100 dhe 7900 KES për natë.

Tarifat mund të ndryshojnë në varësi të kërkesës dhe periudhës së vitit. Sezoni i ulët në Nairobi shkon në gusht dhe janar.

Nairobi ka një kalendar të ngjeshur ngjarjesh, kështu që të kontrollosh paraprakisht se çfarë ndodh është një ide e mirë për të shmangur çmimet e larta. E premtja është përgjithësisht dita më e lirë e javës për të rezervuar një hotel në Nairobi. Hotelet ofrojnë gjithashtu zbritje gjatë pushimeve verore, kur normat e banimit janë të ulëta.

Bujtinat e të rinjve janë një mënyrë e shkëlqyer për të qëndruar në Nairobi me një buxhet. Shumë bujtina të reja janë hapur kohët e fundit, duke ofruar shtretër konvikte, dhoma private, bare, klube nate dhe pajisje të tjera.

Nëse planifikoni një udhëtim në këtë qytet magjepsës, fillimisht duhet të planifikoni akomodimin tuaj. Vende të shumta të lira në Nairobi do të ishin ideale për udhëtarët me buxhet. Ky artikull do të diskutojë disa hotele me kosto të ulët që mund të rezervoni për qëndrimin tuaj.

Hotelet më të lira në Nairobi

Hotelet më të lira në Nairobi përfshijnë qasje falas në internet, ruajtjen e bagazheve dhe pastrimin e përditshëm. Edhe hotelet më të lira në Nairobi kanë dhoma të bukura dhe të pastra. Në hotelet buxhetore mund të gjeni dhoma me ajër të kondicionuar dhe pa ajër të kondicionuar.

Ne përdorim sistemin e vlerësimit mbi pesë yje me komente nga Google Maps.

Dhjetë KES është 0.07 dollarë amerikanë ose në euro është 0.06 euro. Kjo është 5.82 rupi indiane ose pothuajse 0.51 juan kinez.

Hotel Red Buffalo House

Vlerësimi me katër yje me mijëra komente. Nga 2100 KES për një natë për një shtrat.

Hoteli është komod dhe ka një atmosferë të gjallë dhe sociale.

Ju mund të gjeni Red Buffalo House Hotel në Në fund lagje.

Hotel Transit Nairobi

Vlerësimi me katër yje me mijëra komente. Nga 2935 KES për një natë për një shtrat.

Një hotel modern i relaksuar me një restorant. 

E vendosur? Në Ngara Perëndim qarkut.

Hotel Jamia Central

Vlerësimi me katër yje me mijëra komente. Nga 3500 KES për një natë për një shtrat.

Një hotel i këndshëm ofron një mëngjes të shijshëm shuplakë çdo ditë në restorant. 

Hoteli ndodhet afër Sheshit të Qytetit, jashtë Kopshtet Jeevanjee.

Qendra e Konferencave Desmond Tutu

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 3667 KES për një natë për një dhomë dyshe.

Gjeni hotelin në Groganville Estate lagje.

Hotel Ambasada

Vlerësimi me katër yje me mijëra komente. Nga 3,961 KES për një natë për një shtrat.

Është e lodhshme të udhëtosh. Hyni në Ambasadën e Hotelit në Distriktin Qendror të Biznesit të Nairobit, kryeqyteti dhe centrali tregtar i Kenias.

Ku është? Në Nairobi Biznesi Qendror Rrethi.

Sheratton Regency Hotel Nairobi

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 4,107 KES për një natë për një dhomë dyshe.

Sheraton Regency Nairobi është një hotel luksoz me stil jetese që kombinon me mjeshtëri një atmosferë të gjallë me dhoma të rehatshme.

Shtë në Biznesi Qendror Rrethi.

Hotel Kahama

Vlerësimi me katër yje me mijëra komente. Nga 4800 KES për një natë për një shtrat.

Hotel i qetë me ngrënie dhe bar. 

Ndodhet vetëm 20 km nga Jomo Kenyatta Aeroporti Ndërkombëtar.

Hotel Arch Mermer

Një vlerësim me katër yje me mijëra komente. Nga 5140 KES për një natë për një shtrat.

Hotel relaksues me dhoma të ngrohta, restorant dhe bar. 

Mund ta gjeni në Biznesi Qendror.

Meltonia Suites Luxury

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 5,575 KES për një natë për një shtrat.

Ky hotel ofron studio dhe suita të bollshme moderne. 

Shtë në Kilimani.

Waridi Paradise Hotel and Suites

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 7,900 KES për një natë për një shtrat.

Trëndafilat quhen waridi në suahili. Kështu, është një hotel i qetë dhe elegant.

E vendosur? Në Hurlingham, Nairobi.

Hotele të mira por më pak të lira

Disa hotele të mira, por më pak të lira në Nairobi.

Best Western Plus Westlands

Vlerësim më shumë se katër yje me qindra komente. Nga 20,613 KES për një natë për një dhomë dyshe.

Hotel luksoz me një bar në çati. Një hotel modern, elegant.

Ajo është gjetur në Spring Valley.

Hotel Tree Tamarind

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 20,979 KES për një natë për një dhomë dyshe.

Hotel i rafinuar me pishinë dhe ngrënie.

Është në zonën afër Parku Kombëtar i Nairobit.

Sarova Stanley Nairobi

Vlerësim më shumë se katër yje me qindra komente. Nga 23,000 KES për një natë për një shtrat.

Ky hotel i trashëgimisë kombinon elegancën e botës së vjetër me pajisjet moderne dhe shërbimin legjendar për të prodhuar përvojën kryesore të hotelit me 5 yje të Nairobit.

E vendosur? Në Biznesi Qendror Rrethi.

Më poshtë janë hartuar më shumë hotele në Nairobi.

Si të gjeni një hotel të lirë në Nairobi

Këtu janë disa këshilla për të gjetur hotele të lira në Nairobi:

Rezervoni një hotel paraprakisht.

Nëse rezervoni akomodimin tuaj të paktën disa javë përpara, do të merrni zbritjet më të rëndësishme.

Provoni një bujtinë.

Bujtinat në Nairobi ofrojnë strehim të lirë. Shumë prej tyre kanë Wi-Fi falas dhe mëngjes dhe ofrojnë dhoma komunale dhe private.

Gjeni hotele në periferi të Nairobit.

Hotelet në qendër të qytetit kushtojnë ekstra. Nëse nuk ju shqetëson një udhëtim i shkurtër, qëndrimi në një hotel më pak qendror mund t'ju kursejë para.

Kërkoni hotele me kursime.

Zbritje për studentë, të moshuar dhe ushtarakë ofrohen në shumë hotele. Agjentët e udhëtimit dhe rezervimet në internet mund të ofrojnë gjithashtu zbritje.

Kontrolloni kostot në internet.

Platformat online që krahasojnë kostot janë të shkëlqyera për gjetjen e hoteleve të lira në Nairobi.


Foto e kopertinës nga Alexis Chloe on Unsplash, Nairobi, Kenia.

Comments

Lini një koment nëse keni ndonjë sugjerim ose përvojë që mund të jetë e dobishme për të gjithë.
Kini kujdes të lini të dhënat tuaja personale në publik.

Ne jemi një grup vullnetarësh, dhe ne rrallë u përgjigjemi komenteve këtu.

Ju lutem na kontaktoni nëse keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *