,

Hotelet më të lira në Wellington

Hotelet më të lira në Wellington janë YHA Wellington Backpacker Hostel, The Marion Hostel dhe The Dwellington. Gjeni hotelet më të lira në Wellington me çmime midis 34 dhe 181 NZ$ për natë.

Tarifat mund të ndryshojnë në varësi të kërkesës dhe periudhës së vitit. Sezoni i ulët në Wellington shkon në maj dhe qershor.

Wellington ka një kalendar të ngjeshur ngjarjesh, kështu që është një ide e mirë të kontrollosh se çfarë ndodh paraprakisht për të shmangur çmimet e larta. E enjtja është përgjithësisht dita më e lirë e javës për të rezervuar një hotel në Wellington. Hotelet ofrojnë gjithashtu zbritje gjatë pushimeve verore, kur normat e banimit janë të ulëta.

Bujtinat e të rinjve janë një mënyrë e shkëlqyer për të qëndruar në Wellington me një buxhet. Shumë bujtina të reja janë hapur kohët e fundit, duke ofruar shtretër konvikte, dhoma private, bare, klube nate dhe pajisje të tjera.

Nëse planifikoni një udhëtim në këtë qytet magjepsës, fillimisht duhet të planifikoni akomodimin tuaj. Vende të shumta të lira në Wellington do të ishin ideale për udhëtarët me buxhet. Ky artikull do të diskutojë disa hotele me kosto të ulët që mund të rezervoni për qëndrimin tuaj.

Hotelet më të lira në Wellington

Hotelet më të lira në Wellington përfshijnë qasje falas në internet, ruajtjen e bagazheve dhe pastrimin e përditshëm. Edhe hotelet më të lira në Wellington kanë dhoma të bukura dhe të pastra. Në hotelet buxhetore mund të gjeni dhoma me ajër të kondicionuar dhe pa ajër të kondicionuar.

Ne përdorim sistemin e vlerësimit mbi pesë yje me komente nga Google Maps.

Dhjetë NZD është 6.18 dollarë amerikanë, ose në euro është 5.70. Kjo është 511.18 rupi indiane ose pothuajse 44.87 juan kinez.

YHA Wellington Backpacker Hostel

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 34 NZ$ për një natë për një shtrat.

Një hotel për të rinjtë me një buxhet të konsiderueshëm.

E vendosur? Në qendër të Wellington.

Dwellington

Më shumë se vlerësime me katër yje me mijëra komente. Nga 38 NZ$ për një natë për një shtrat.

Hostel i relaksuar dhe vlerë e mirë për para. Gjithashtu njihet për të qenë miqësor ndaj LGBTQ

Shtë në Thorndon lagje.

Hoteli i Kembrixhit

Vlerësimi me katër yje me mijëra komente. Nga 39 NZ$ për një natë për një shtrat.

Akomodim i ngrohtë me një bar komod. Ofroni si akomodim në hotel ashtu edhe për shpinës.

Mund ta gjeni në Fokusimi lagje.

Hostel Marion

Më shumë se vlerësime me katër yje me mijëra komente. Nga 42 NZ$ për një natë për një shtrat.

Një hotel modest me një tarracë në çati. Gjithashtu njihet për të qenë miqësor ndaj LGBTQ.

Ndodhet në Rruga Marion 13.

Hotel Shepherds Arms

Vlerësimi me katër yje me mijëra komente. Nga 110 NZ$ për një natë për një shtrat.

Hotel klasik me ngrënie të rastësishme. 

Shtë në Kopshti Botanik i Uellingtonit.

Hotel Park Apartament

Një vlerësim me katër yje në Google me mijëra komente. Nga 126 NZ$ për një natë për një dhomë dyshe.

Është miqësore dhe moderne, me një restorant dhe bar.

E vendosur në Wellington Central.

Hotel Apartament Sojourn

Vlerësimi me më shumë se katër yje në Google me mijëra komente. Nga 163 NZ$ për një natë për një dhomë dyshe.

Studio me stil, moderne. Mëngjesi dhe parkimi janë në dispozicion.

Ndodhet përballë rrugës nga Spitali Rajonal Wellington.

U Boutique Hotel

Vlerësimi me katër yje me mijëra komente. Nga 165 NZ$ për një natë për një dhomë dyshe.

Strehim në butik të stilit evropian mbi dy ndërtesa fantastike.

E vendosur? Në Fokusimi.

Best Western Wellington

Një vlerësim me katër yje në Google me mijëra komente. Nga 180 NZ$ për një natë për një shtrat.

E vendosur në Johnsonville lagje.

Hotel Apartament Gilmer Wellington

Vlerësimi me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 181 NZ$ për një natë për një shtrat.

Banesat dhe apartamentet bashkëkohore janë të dekoruara me tone të ulëta.

I ndodhur në 10 Tarraca Gilmer, Wellington Central.

Hotele të mira por më pak të lira

Disa hotele të mira, por më pak të lira në Wellington.

Aeroporti Rydges Wellington

Një vlerësim me katër yje e gjysmë me qindra komente. Nga 200 NZ$ për një natë për një shtrat.

Hotel i relaksuar në aeroport me ngrënie

Ajo është gjetur në Rongotai.

QT Wellington

Vlerësimi me katër yje në Google me mijëra komente. Nga 219 NZ$ për një natë për një dhomë dyshe.

Hotel i ngrohtë në një shtëpi klasike në Cape Dutch.

Gjeni hotelin në Rrethi Te Aro.

Novotel Wellington

Një vlerësim me katër yje në Google me mijëra komente. Nga 221 NZ$ për një natë për një shtrat.

Hotel modern me pamje nga porti. 

Shtë në Wellington Central.

Më poshtë janë hartuar më shumë hotele në Wellington.

Si të gjeni një hotel të lirë në Wellington

Këtu janë disa këshilla për të gjetur hotele të lira në Wellington:

Rezervoni një hotel paraprakisht.

Nëse rezervoni akomodimin tuaj të paktën disa javë përpara, do të merrni zbritjet më të rëndësishme.

Provoni një bujtinë.

Bujtinat në Wellington ofrojnë strehim të lirë. Shumë prej tyre kanë Wi-Fi falas dhe mëngjes dhe ofrojnë dhoma komunale dhe private.

Gjeni hotele në periferi të Wellington.

Hotelet në qendër të qytetit kushtojnë ekstra. Nëse nuk ju shqetëson një udhëtim i shkurtër, qëndrimi në një hotel më pak qendror mund t'ju kursejë para.

Kërkoni hotele me kursime.

Zbritje për studentë, të moshuar dhe ushtarakë ofrohen në shumë hotele. Agjentët e udhëtimit dhe rezervimet në internet mund të ofrojnë gjithashtu zbritje.

Kontrolloni kostot në internet.

Platformat online që krahasojnë kostot janë të shkëlqyera për gjetjen e hoteleve të lira Wellington.


Foto e kopertinës nga Rachel McDermott on Unsplash, Zelanda e Re.

Comments

Lini një koment nëse keni ndonjë sugjerim ose përvojë që mund të jetë e dobishme për të gjithë.
Kini kujdes të lini të dhënat tuaja personale në publik.

Ne jemi një grup vullnetarësh, dhe ne rrallë u përgjigjemi komenteve këtu.

Ju lutem na kontaktoni nëse keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *