,

Hotelet më të lira në Helsinki

Hotelet më të lira në Helsinki janë CheapSleep Hostel Helsinki, SweetDream Guesthouse dhe Eurohostel. Gjeni hotelet më të lira në Helsinki me çmime nga 17 deri në 86 euro për natë.

Tarifat mund të ndryshojnë në varësi të kërkesës dhe periudhës së vitit. Sezoni i ulët në Helsinki zgjat në prill dhe shkurt.

Helsinki ka një kalendar të ngjeshur ngjarjesh, kështu që të kontrollosh se çfarë është përpara është një ide e mirë për të shmangur çmimet e larta. E marta është përgjithësisht dita më e lirë e javës për të rezervuar një hotel në Helsinki. Hotelet ofrojnë gjithashtu zbritje gjatë pushimeve verore, kur normat e banimit janë të ulëta.

Bujtinat e të rinjve janë një mënyrë e shkëlqyer për të qëndruar në Helsinki me një buxhet. Shumë bujtina të reja janë hapur kohët e fundit, duke ofruar shtretër konvikte, dhoma private, bare, klube nate dhe pajisje të tjera.

Nëse planifikoni një udhëtim në këtë qytet magjepsës, fillimisht duhet të planifikoni akomodimin tuaj. Vende të shumta të lira në Helsinki do të ishin ideale për udhëtarët me buxhet. Ky artikull do të diskutojë disa hotele me kosto të ulët që mund të rezervoni për qëndrimin tuaj.

Hotelet më të lira në Helsinki

Hotelet më të lira në Helsinki përfshijnë akses falas në internet, ruajtjen e bagazheve dhe pastrimin e përditshëm. Edhe hotelet më të lira në Helsinki kanë dhoma të bukura dhe të pastra. Në hotelet buxhetore mund të gjeni dhoma me ajër të kondicionuar dhe pa ajër të kondicionuar.

Ne përdorim sistemin e vlerësimit mbi pesë yje me komente nga Google Maps.

Dhjetë euro janë 11 dollarë amerikanë. Kjo është 900 rupi indiane ose pothuajse 0.52 juan kinez.

Hostel CheapSleep Helsinki

Një vlerësim me katër yje në Google me mijëra komente. Nga 17 euro nata për një shtrat.

Motoja e tyre është "Qëndroni lirë, flini të pasur". Nje bujtine e madhe e mobiluar.

Ajo është vetëm 3 km nga aktiv Sheshi i Tregut të Helsinkit.

Bujtinë SweetDream

Një vlerësim me katër yje në Google me mijëra komente. Nga 30 euro nata për një shtrat.

Ky hostel është i rehatshëm dhe ka një atmosferë relaksuese. Ofroni një akomodim komod. 

E vendosur në rrethi Sörnäinen.

Hostel & Apartament Diana Park

Një vlerësim me katër yje në Google me mijëra komente. Nga 33 euro nata për një shtrat.

Një hotel i përballueshëm, i vogël dhe miqësor, me akomodim komod.

Ndodhet në Kampi.

Eurohostel

Një vlerësim me katër yje në Google me mijëra komente. Nga 34 euro nata për një shtrat.

Vendndodhja më e mirë e Helsinkit Qendror, një mirëseardhje e ngrohtë nga personeli dhe çmimet e arsyeshme të gjitha shtojnë një qëndrim të paharrueshëm.

Mund ta gjeni në Sqep dëllinjë lagje.

Hostel Suomenlinna

Një vlerësim me katër yje në Google me mijëra komente. Nga 37 euro nata për një shtrat.

Hotel i thjeshtë me dhoma dhe konvikte.

E vendosur në Suomenlinna.

Hostel YARD

Një vlerësim me katër yje në Google me mijëra komente. Nga 54 euro nata për një shtrat.

Akomodim modern me një sallë pritjeje për mysafirë plus LGBTQ+ miqësore.

E vendosur? Vetëm 5 minuta në këmbë nga Stacioni Qendror i Helsinkit.

Hotel Turistik Inn

Një vlerësim me katër yje në Google me mijëra komente. Nga 63 euro nata për një shtrat.

Hotel i thjeshtë buxhetor me një kuzhinë për mysafirë.

Gjendet në shekullin e 9-të Katedralja e Helsinkit.

Noli Herttoniemi

Një vlerësim me katër yje në Google me mijëra komente. Nga 67 euro nata për dhomë dyshe.

Zgjidhni nga studiot e mobiluara tërësisht ose të pajisura pak.

E vendosur? Në Herttoniemi.

Innotelli

Një vlerësim me katër yje në Google me mijëra komente. Nga 85 euro nata për dhomë dyshe.

Unique Lapland Helsinki Winter World është 20 minuta nga Innotelli Apartments.

Mund ta gjeni në Sirrikuja.

Holiday Inn Helsinki 

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me mijëra komente. Nga 86 euro nata për një shtrat.

Një hotel modern me një tarracë në çati.

Shtë në Brazili lagje.

Hotele të mira por më pak të lira

Disa hotele të mira, por më pak të lira në Helsinki.

Hotel Klaus K

Një vlerësim me katër yje në Google me mijëra komente. Nga 100 euro nata për dhomë dyshe.

Akomodim elegant me një restorant italian dhe spa.

Ajo gjendet në Kampi.

Hotel Mestari

Më shumë se vlerësime me katër yje me mijëra komente. Nga 132 euro nata për dhomë dyshe.

Një hotel modern me një dhomë komode.

Ku eshte? Dhe ky hotel ndodhet në Kampi zonë.

Bob W Koti Ullanlinna

Më shumë se vlerësime me katër yje me mijëra komente. Nga 179 euro nata për një shtrat.

Ambient i jashtëzakonshëm, pikërisht në zemër të një prej lagjeve më të bukura të Helsinkit, me afërsi të ngrënies së shkëlqyer, jetës së natës dhe opsioneve të shitjes me pakicë.

E vendosur? Në Ullanlinna lagjet.

Më poshtë janë hartuar më shumë hotele në Helsinki.Si të gjeni një hotel të lirë në Helsinki

Këtu janë disa këshilla për të gjetur hotele të lira në Helsinki:

Rezervoni një hotel paraprakisht.

Nëse rezervoni akomodimin tuaj të paktën disa javë përpara, do të merrni zbritjet më të rëndësishme.

Provoni një bujtinë.

Bujtinat në Helsinki ofrojnë strehim të lirë. Shumë prej tyre kanë Wi-Fi falas dhe mëngjes dhe ofrojnë dhoma komunale dhe private.

Gjeni hotele në periferi të Helsinkit.

Hotelet në qendër të qytetit kushtojnë ekstra. Nëse nuk ju shqetëson një udhëtim i shkurtër, qëndrimi në një hotel më pak qendror mund t'ju kursejë para.

Kërkoni hotele me kursime.

Zbritje për studentë, të moshuar dhe ushtarakë ofrohen në shumë hotele. Agjentët e udhëtimit dhe rezervimet në internet mund të ofrojnë gjithashtu zbritje.

Kontrolloni kostot në internet.

Platformat online që krahasojnë kostot janë të shkëlqyera për gjetjen e hoteleve të lira në Helsinki.


Foto e kopertinës nga Daniel Monteiro on Unsplash, Helsinki, Finlandë.


Comments

Lini një koment nëse keni ndonjë sugjerim ose përvojë që mund të jetë e dobishme për të gjithë.
Kini kujdes të lini të dhënat tuaja personale në publik.

Ne jemi një grup vullnetarësh, dhe ne rrallë u përgjigjemi komenteve këtu.

Ju lutem na kontaktoni nëse keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *