,

Hotelet më të lira në Luksemburg

Hotelet më të lira në Luksemburg janë Lultzhausen, Youth Hostel në Remerschen dhe Youth Hostel. Gjeni hotelet më të lira në Luksemburg me çmime midis 31 dhe 92 euro për natë.

Tarifat mund të ndryshojnë në varësi të kërkesës dhe periudhës së vitit. Sezoni i ulët në Luksemburg zgjat në nëntor dhe shtator.

Çmimet rriten ndjeshëm gjatë shfaqjeve të mëdha tregtare në Ditën e Pashkëve, ditën e Shën Valentinit, Krishtlindjet dhe natën e Vitit të Ri. E enjtja është përgjithësisht dita më e lirë e javës për të rezervuar një hotel në Luksemburg. Hotelet ofrojnë gjithashtu zbritje gjatë pushimeve verore, kur normat e banimit janë të ulëta.

Bujtinat e të rinjve janë një mënyrë e shkëlqyer për të qëndruar në Luksemburg me një buxhet. Shumë bujtina të reja janë hapur kohët e fundit, duke ofruar shtretër konvikte, dhoma private, bare, klube nate dhe pajisje të tjera.

Nëse planifikoni një udhëtim në këtë qytet magjepsës, fillimisht duhet të planifikoni akomodimin tuaj. Vende të shumta të lira në Luksemburg do të ishin ideale për udhëtarët me buxhet. Ky artikull do të diskutojë disa hotele me kosto të ulët që mund të rezervoni për qëndrimin tuaj.

Hotelet më të lira në Luksemburg

Hotelet më të lira në Luksemburg përfshijnë akses falas në internet, ruajtjen e bagazheve dhe pastrimin e përditshëm. Edhe hotelet më të lira në Luksemburg kanë dhoma të bukura dhe të pastra. Në hotelet buxhetore mund të gjeni dhoma me ajër të kondicionuar dhe pa ajër të kondicionuar.

Ne përdorim sistemin e vlerësimit mbi pesë yje me komente nga Google Maps.

10 euro janë rreth 11 dollarë amerikanë. Kjo është rreth 900 ose 79 juanë kinezë.

Bujtinë rinore

Vlerësimi me katër yje me mijëra komente. Nga 31 Euro për një natë për një shtrat.

Eshte ne Lultzhausen, ndodhet në bregun e liqenit të Sures së Sipërme, mes pyjeve.

Lultzhausen

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me qindra komente. Nga 31 Euro për një natë për një shtrat.

Është në një Lultzhausen 5 r. du Fshati.

Hostel i të rinjve në Remerschen

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me qindra komente. Nga 33 Euro për një natë për një shtrat.

Ka një atmosferë të mrekullueshme feste, vendndodhje në një fshat të vogël.

E vendosur në Remerschen.

Bujtinë rinore

Vlerësimi me katër yje në Google me qindra komente. Nga 38 Euro për një natë për një shtrat.

Ky hotel elegant është 2 minuta nga stacioni hekurudhor Esch-Alzette dhe 10 minuta nga Muzeu Kombëtar i Rezistencës.

Gjeni hotelin në Esch-Alzette.

Hotel il Castello Borghese

Vlerësimi me katër yje në Google me qindra komente. Nga 74 Euro për një natë për një shtrat.

Eshte ne Senningerberg në 86 Rte de Trèves.

Hotel Dolce Vita

Vlerësimi me katër yje në Google me qindra komente. Nga 80 Euro për natë për dhomë dyshe.

Nëse dëshironi një restorant konvencional me ushqim të mirë. Mund ta gjeni në Hotel Dolce Vita.

Ajo ndodhet në 4 Avenue Dr. Klein.

Hotel-Restorant Gruber

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me qindra komente. Nga 80 Euro për natë për dhomë dyshe.

Ejani dhe eksploroni sharmin e lezetshëm të Steinheim. Ky qytet i mrekullueshëm është i vendosur në një mjedis të bukur me gjethe në fund të luginës së Sûre.

Mund ta gjeni në Steinheim.

Dhoma me jastëk të qytetit

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me qindra komente. Nga 83 Euro për një natë për një shtrat.

Dhomat përfshijnë tavolina pune, mini-kuzhina dhe zona ushqimi. Banjo ka një tharëse flokësh, rroba banjo dhe një tualet dhe dush të veçantë.

Mund ta gjeni në Cent.

Hotel La Charbonnade

Një vlerësim me katër yje me qindra komente. Nga 90 Euro për natë për dhomë dyshe.

Në Hotel La Charbonnade, ju mund të përfitoni nga çdo komoditet në një vend të përshtatshëm.

E vendosur? Ndodhet përballë stacionit Dudelange. Hidhini një sy Distrikti 10 Rue du Commerce.

Hotel Cottage Logis

Një vlerësim me katër yje me qindra komente. Nga 92 Euro për natë për dhomë dyshe.

Ky hotel komod ndodhet në qendër të qetë të qytetit jashtë Luksemburg.

Hotele të mira por më pak të lira

Disa hotele të mira, por më pak të lira në Luksemburg.

Residhome Luksemburg Esch-belval

Vlerësim më shumë se katër yje me qindra komente. Nga 99 Euro për natë për dhomë dyshe.

Vizitoni Residhome Luxembourg Esch-Belval, për një udhëtim pune ose për një qëndrim privat me miqtë dhe familjen.

Mund ta gjeni në Belval.

Légère Hotel Luksemburg

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me qindra komente. Nga 111 Euro për natë për dhomë dyshe.

Hoteli quhet një perlë evropiane me kulturë francezo-gjermane dhe peizazhe mahnitëse.

E vendosur? Në Munsbach. Kjo është në Legere Hotel Luksemburg.

Hotel Novotel

Një vlerësim me katër yje e gjysmë në Google me qindra komente. Nga 183 Euro për natë për dhomë dyshe.

Vendosni çantat tuaja dhe pushoni në Novotel, një hotel që mirëpret familjet. Hotel Novotel Qendra e Luksemburgut

E vendosur? Në North Bonnevoie-Verlorenkost.

 

Më poshtë janë hartuar më shumë hotele në Luksemburg.

 


Foto e kopertinës nga Daniel Apodaca on Unsplash, Luksemburg.

Comments

Lini një koment nëse keni ndonjë sugjerim ose përvojë që mund të jetë e dobishme për të gjithë.
Kini kujdes të lini të dhënat tuaja personale në publik.

Ne jemi një grup vullnetarësh, dhe ne rrallë u përgjigjemi komenteve këtu.

Ju lutem na kontaktoni nëse keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *