,

Si të merrni një punë në Poloni

Për të gjetur një punë në Poloni, mund të filloni nga pracuj. pl gowork. pl. Kushdo që dëshiron të gjejë një punë në Poloni duhet së pari të kërkojë një punë në Poloni. Ju mund të kërkoni agjencitë e rekrutimit në Poloni. Dhe mund të kërkoni punë në grupet e Facebook në Poloni.

Pasi të gjeni një punë, mund t'ju duhet një leje pune. Ju mund ta bëni këtë nga jashtë ose në Poloni. Qytetarët dhe banorët polakë nuk kanë nevojë për leje pune për të gjetur një punë. Shtetasit e një vendi të Bashkimit Evropian (BE) gjithashtu nuk kanë nevojë për leje pune për të punuar në Poloni. Kjo është gjithashtu e vërtetë për qytetarët e Islandës, Norvegjisë, Lihtenshtajnit dhe Zvicrës.

Në shumicën e rasteve, çdo kombësi tjetër dëshiron të aplikojë për një leje pune për të punuar me dokumente të rregullta. Ju mund ta bëni këtë së bashku me punëdhënësin tuaj të ri ose agjencinë e punësimit. Ose mund të gjeni një skemë për vizë pune për të ardhur në Poloni pa një ofertë pune.

Shumica e faqeve të internetit ose aplikacioneve janë në polonisht dhe anglisht. Nëse ju nevojitet, përdorni Google Translate ose ndonjë shërbim tjetër përkthimi.

Së pari, gjeni një punë dhe më pas do të shqetësoheni për një leje pune nëse ju nevojitet.

Si të gjeni një punë në Poloni

Ju mund të gjeni një punë në Poloni duke kërkuar në internet për mundësi pune. Ju mund të gjeni një punë në një kompani ose një agjenci rekrutimi.

Qytetarët dhe banorët polakë nuk kanë nevojë për leje pune për të gjetur një punë. Në shumicën e rasteve, çdo kombësi tjetër dëshiron të aplikojë për një leje pune për të punuar me dokumente të rregullta.

Faqet e internetit të punës në Poloni

Shumë faqe interneti pune mund t'ju ndihmojnë të gjeni punë në Poloni. Disa fokusohen në profesione dhe industri specifike. Kërkimi i një pune në këto faqe interneti të njohura të punës është një fillim i mirë.

BaiduGoogleNaverSogouYandex, ose ndonjë motor tjetër kërkimi mund të jetë një fillim i mirë për një kërkim pune. Ju mund të kërkoni për një punë që dëshironi. Ky mund të jetë, për shembull, “menaxher ndërtimi në Varshavë” ose “Inxhinier Elektrik në Kraków”. Përdorni gjuhën që ndiheni më rehat duke folur. Shkoni përtej faqeve të para. Shkoni thellë me kërkimin tuaj. Ju do të merrni një kuptim të menjëhershëm të asaj që është përreth dhe cilat faqe interneti për punë i përshtaten më mirë nevojave tuaja.

Google MapsHartat BaiduNaver Maps2gis, ose çdo aplikacion tjetër harte mund t'ju ndihmojë të gjeni punëdhënës pranë jush ose jashtë vendit. Kërkoni një organizatë që mund të ketë mundësi pune për ju. Për shembull, kërkoni për "inxhinier IT në Gdańsk" ose "infermiere në Wrocław".

Grupet në Facebook mund të jetë gjithashtu një opsion për të filluar të shihni se çfarë është rreth jush. Ju mund të kërkoni për Grupet në Facebook që flasin për Poloninë dhe vendet e punës.

pracuj. pl

gowork.pl

reed.co.uk

jooble

i artë

infopraca

gratka

punë. pl

nofluffjobs

sanë

karriera në Poloni

punë tiptop

forumpraca

Në të vërtetë.pl

Grupet në Facebook dhe media të tjera sociale për të gjetur një punë në Poloni.

Grupet në Facebook ju ndihmon të lidheni me njerëzit për punë në Poloni. I gjeta këto grupe duke folur për punë në Poloni. Mund të kërkoni më shumë.

Punoni në Poloni!

Punë, Qira, Bli dhe Shitet në Poloni

Punoni në Poloni 🇵🇱

Punoni në Poloni për të gjitha kombësitë

Punë në Poloni

Punë në Poloni

pl.linkedin është gjithashtu një zgjedhje popullore kur lidhni rrjete për punë në Poloni.

Agjencitë e rekrutimit në Poloni.

Ju mund të kërkoni një agjenci rekrutimi që mund t'ju ndihmojë. Mund të shkruani "agjenci rekrutimi pranë Varshavës" në Google Maps ose në ndonjë aplikacion tjetër hartash. Aty mund të gjeni një listë të agjencive përkatëse me të cilat mund të kontaktoni. Ju mund të kërkoni në zonën tuaj për agjencitë lokale të rekrutimit nëse nuk jeni në Poloni. Ata mund t'ju ndihmojnë të gjeni një punë në Poloni.


Kini parasysh se nuk duhet të paguani një agjenci kur ju gjejnë një punë. Prandaj, kini kujdes kur një agjenci kërkon para.

Kërkoni rreth jush për punë në Poloni.

Flisni me çdo person që mund të ketë udhëtuar ose punuar në Poloni. Do të shihni që disa nga miqtë ose familja juaj njohin dikë që njeh dikë. Pyetni përreth dhe gjeni mundësi midis kontakteve tuaja.

Për të gjetur një punë në Poloni, shikoni gazetat lokale, tabelat e buletinit, radion dhe fjalët e gojës. Radiot dhe gazetat lokale janë burime të mira informacioni rreth vendeve të punës në Poloni.

Ju mund të dërgoni email bizneseve dhe kompanive lokale për punë në Poloni.

Ju mund të kërkoni për kompani dhe biznese lokale në Poloni. Një mjet i thjeshtë për ta bërë këtë është çdo aplikacion harte. Më poshtë është, për shembull, një kërkim në Google Maps për "fabrika afër Kraków".

Ecni kudo në Poloni për punë të mundshme

Nëse jeni diku në Poloni, mund të eksploroni zonën dhe të shihni se çfarë mundësish pune ka rreth jush. Ju mund të kërkoni organizata dhe biznese rreth jush dhe t'i vizitoni ato. Për shembull, më poshtë është një kërkim në Google Maps për "tregun afër Gdańsk". Ju mund t'i shihni këto vende për të kërkuar mundësi pune.

Kërkoni për skema punësimi

Ju mund të aplikoni për një skemë punësimi ose një program mbështetës punësimi për t'ju ndihmuar të gjeni një punë. Këto programe mund të jenë lokale ose kombëtare. Ato mund të jenë të hapura vetëm për banorët polakë, por mund të jenë gjithashtu të disponueshme për të huajt. Ju mund të kërkoni për "Skema e punësimit në Poloni" ose "Programi i punësimit në Poloni". Ju mund të kërkoni për skema punësimi në qeverinë tuaj lokale ose ambasadë.


Burimet: SimilarWeb

Foto nga Jack Dylag on Unsplash.

Comments

Lini një koment nëse keni ndonjë sugjerim ose përvojë që mund të jetë e dobishme për të gjithë.
Kini kujdes të lini të dhënat tuaja personale në publik.

Ne jemi një grup vullnetarësh, dhe ne rrallë u përgjigjemi komenteve këtu.

Ju lutem na kontaktoni nëse keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë.

20 përgjigje për "Si të gjesh një punë në Poloni"

 1. Boburjon

  Burrat mamnunman

  1. Jusifli Mahammadiya

   Salam.Men Azərbaycanlıyam.Hal-hazirda Polsadayam Katavice şəhərində.Işsizəm xahiş edirəm bizə köməklik edəsiniz.Biz 3 nəfərik.Əə48452093651 nöm

   1. Anonim

    PORTAL BVK, Sp. z oo
    +48 505 465 455
    Zgjidh Telegramin Vatcapp много Вакансии

   2. انا نبحث عن عمل في يد العامله او في البناء 0643943992

  2. Ravirasa

   வேலை அனுமதி பெறும் முறைகள் தெரியாது அதனை பெறுவதற்கு உதவி செய்ய முடியுமா/ பெறும் வழிகள் சொல்லி தர முடியுமா. உங்களது தகவல்களை தயவுசெய்து தமிவல்களை தயவுசெய்து தமிவல்வுசெய்து தமிவல்வுசெய்து தமிவல்களை

 2. Ravirasa

  வேலை அனுமதி பெறும் முறைகள் தெரியாது அதனை பெறுவதற்கு உதவி செய்ய முடியுமா/ பெறும் வழிகள் சொல்லி தர முடியுமா. உங்களது தகவல்களை தயவுசெய்து தமிவல்களை தயவுசெய்து தமிவல்வுசெய்து தமிவல்வுசெய்து தமிவல்களை

 3. Ravirasa

  ju mund të më lejoni punë.ose kërkoni zgjidhje nuk di anglisht ju lutem më ndihmoni. Unë jam një familje shumë e varfër.

 4. Ravirasa

  O/L të kalojë 15 vjet patentë drejtimi
  leabers punoj ne rregull pune fabrike pune paketimi peshku

  1. Paqja, mëshira dhe bekimet e Zotit qofshin mbi ju. kerkoj pune. Kam diplome per alumin dhe eksperience prej 3 vitesh. Kam edhe diplomë universitare.

 5. Yuldoshev Erkin

  Assalom alejkum

 6. vendtakim

  turkmenistanlyyim polonyada calismak istiyorum ise ihtiyajym war lutfen mumkin olursa bana yardym edin
  ±99362440657 buda numaram

 7. Pradeep

  keni vize pune per febrikatore alumini ju lutem kontaktoni

 8. Abdulhamed

  ose
  punë

 9. Mahendra Singh

  punë në restorant

 10. Mahendra Singh

  punë në hotel ose restorant

 11. natafuta kaz njee ya nchi kaz yoyote nipo tayar kufanya kaz bila kuchagua sku wala masaa

 12. السلام عليكم أن أبحث عن عمل في دولة بولندا

 13. Ассалому алайкум мен хозирда Узбекистондаман менга иш кераг ва ишлашим учун олдин ишжойидан чакирув когози керак еди илтимос ушбув хатимни окиб чиксангиз менга жаматолб йозинг

 14. Anonim

  Ana kurbائي mësues

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *