,

Si të gjeni një punë në Emiratet e Bashkuara Arabe

Për të gjetur një punë në Emiratet e Bashkuara Arabe, mund të filloni nga ae.opensooq.com Bayt. Të gjithë ata që duan të gjejnë një punë në Emiratet e Bashkuara Arabe duhet së pari të kërkojnë një punë në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ju mund të kërkoni agjenci rekrutimi në Emiratet e Bashkuara Arabe. Dhe mund të kërkoni punë në grupet e Facebook në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Gjithashtu, lexoni Punë në Emiratet e Bashkuara Arabe me sponsorizimin e vizave.

Pasi të gjeni një punë, mund t'ju duhet një leje pune. Ju mund ta bëni këtë nga jashtë ose në Emiratet e Bashkuara Arabe. Qytetarët dhe banorët e Emirateve të Bashkuara Arabe nuk kanë nevojë për leje pune për të gjetur një punë. Në shumicën e rasteve, çdo kombësi tjetër dëshiron të aplikojë për një leje pune për të punuar me dokumente të rregullta.

Emiratet e Bashkuara Arabe janë pjesë e Këshillit të Bashkëpunimit të Gjirit (GCC). Vende të tjera janë pjesë e GCC. Vendet e GCC kanë një politikë kufijsh të hapur mes tyre; prandaj, çdo qytetar i një vendi GCC mund të punojë në një vend tjetër GCC. Ju mund ta bëni këtë së bashku me punëdhënësin tuaj të ri ose agjencinë e punësimit. Ose mund të gjeni një skemë për vizë pune për të ardhur te qytetarët e Emirateve të Bashkuara Arabe pa një ofertë pune. Lexoni më shumë më poshtë se si të gjeni një punë për qytetarët e Emirateve të Bashkuara Arabe.

Shumica e faqeve të internetit ose aplikacioneve janë në anglisht dhe arabisht. Nëse ju nevojitet, përdorni Google Translate ose ndonjë shërbim tjetër përkthimi.

Së pari, gjeni një punë dhe më pas do të shqetësoheni për një leje pune nëse ju nevojitet.

Si të gjeni një punë në Emiratet e Bashkuara Arabe

Për të gjetur një punë në Emiratet e Bashkuara Arabe duke kërkuar në internet për mundësi pune në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ju mund të gjeni një punë ose në një kompani ose një agjenci rekrutimi.

Emiratet e Bashkuara Arabe qytetarët dhe banorët nuk kanë nevojë për leje pune për të gjetur punë. Në shumicën e rasteve, çdo kombësi tjetër dëshiron të aplikojë për një leje pune për të punuar me dokumente të rregullta.

Gjithashtu, kontrolloni:

Si të aplikoni për një vizë pune në Emiratet e Bashkuara Arabe?

Si të gjeni punë në Fly Dubai

Faqet e internetit të punës në Emiratet e Bashkuara Arabe

Për të gjetur një punë, provoni të përdorni motorët e kërkimit si Baidu, GoogleNaverSogouose Yandex. Për Për shembull, përpiquni të kërkoni "inxhinier nafte në Dubai" ose "Shoferi i dërgesës në Abu Dhabi,” dhe mos qëndroni vetëm në faqet e para të rezultateve.

Provoni uebsajte të ndryshme pune derisa të gjeni atë që kërkoni. Ju gjithashtu mund të kërkoni organizata që mund të kenë vende pune, si "Recepsionist në Sharjan" ose "Asistent Magazina në Al Ain".

Shumë faqe interneti pune mund t'ju ndihmojnë të gjeni punë në Emiratet e Bashkuara Arabe. Disa prej tyre janë të fokusuara në profesione dhe industri specifike.

Kërkoni për një punë në këto faqe interneti të njohura të punës më poshtë:

mohre.gov.ae

Faqe te Verdha. ae

federalerp.gov.ae

naukrigulf.com

ae.opensooq.com

wadhefa.com

Talen e Gjiritt

murjan

Bayt

në të vërtetë

dublim

Përbindësh Gjirin

Karriera Jet

Mësoni 4 Mirë

merre ate

Waseet

Grupet e Facebook dhe media të tjera sociale për të gjetur një punë në Emiratet e Bashkuara Arabe

Grupet në Facebook ju ndihmon të lidheni me njerëzit për punë në Emiratet e Bashkuara Arabe. I gjeta këto grupe duke folur për punë në Emiratet e Bashkuara Arabe. Mund të kërkoni më shumë.

Punë në Dubai 2023 Punësimi i drejtpërdrejtë në kompani

ae.linkedin.com është gjithashtu një zgjedhje popullore kur lidhni rrjete për punë në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Gjithashtu, lexoni Viza për punëkërkues në Emiratet e Bashkuara Arabe

Agjencitë e rekrutimit në Emiratet e Bashkuara Arabe

Google MapsHartat BaiduNaver Maps2gis, ose çdo aplikacion tjetër harte mund t'ju ndihmojë të gjeni punëdhënës pranë jush ose jashtë vendit.

Ju mund të kërkoni një agjenci rekrutimi që mund t'ju ndihmojë. Mund të shkruani "agjensi rekrutimi pranë Dubait" në Google Maps ose në ndonjë aplikacion tjetër hartash. Aty mund të gjeni një listë të agjencive përkatëse me të cilat mund të kontaktoni. Ju mund të kërkoni zonën tuaj për agjencitë lokale të rekrutimit nëse nuk jeni në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ata mund t'ju ndihmojnë të gjeni një punë në Emiratet e Bashkuara Arabe.


Kini parasysh se nuk duhet të paguani një agjenci kur ata gjejnë një punë për ju. Pra, kini kujdes kur një agjenci ju kërkon para.

Kërkoni rreth jush për punë në Emiratet e Bashkuara Arabe

Për të gjetur një punë në Emiratet e Bashkuara Arabe, flisni me çdo person që mund të ketë udhëtuar ose punuar në Emiratet e Bashkuara Arabe. Do të shihni që disa nga miqtë ose familja juaj njohin dikë që t'ju ndihmojë. Pyetni përreth dhe gjeni mundësi midis kontakteve tuaja.

Më poshtë është, për shembull, një kërkim në Google Maps për "fabrika pranë Abu Dhabi".

Ecni kudo në Emiratet e Bashkuara Arabe për punë të mundshme

Nëse jeni diku në Emiratet e Bashkuara Arabe, mund të eksploroni zonën dhe të shihni se çfarë mundësish pune ka rreth jush. Ju mund të kërkoni organizata dhe biznese rreth jush dhe t'i vizitoni ato. Për shembull, më poshtë është një kërkim në Google Maps për "tregun pranë Sharjah". Ju mund t'i shihni këto vende për të kërkuar mundësi pune.

A mund të aplikoj për një vizë pune në Emiratet e Bashkuara Arabe pa një ofertë pune

Për të punuar në Emiratet e Bashkuara Arabe, ju duhet një vizë. Punëdhënësi juaj ose një zonë e lirë duhet t'ju mbështesë.

Ka katër mënyra për të marrë një vizë pune:

Puna e vizës së gjelbër:  Viza e Gjelbër e Emirateve të Bashkuara Arabe është një vizë rezidenti që lejon mbajtësin e saj të sponsorizojë veten për pesë vjet.

Viza standarde e punës: Punonjësit në terren publik dhe privat mund të marrin një vizë të rregullt pune.

Viza e Artë: Viza e Artë lejon talentet ndërkombëtare të jetojnë, punojnë dhe studiojnë në Emiratet e Bashkuara Arabe me avantazhe unike.

Viza e punëtorit shtëpiak: Kjo vizë është për njerëzit që punojnë si amvise.


Burimet: Kam përdorur SimilarWeb për të kontrolluar se sa të njohura janë disa nga vendet e punës të paraqitura më sipër. 

Titulli i imazhit të kopertinës më sipër është Dubai, United Arab Emirates. Foto nga Rishab Lamichhane on Unsplash.

Comments

Lini një koment nëse keni ndonjë sugjerim ose përvojë që mund të jetë e dobishme për të gjithë.
Kini kujdes të lini të dhënat tuaja personale në publik.

Ne jemi një grup vullnetarësh, dhe ne rrallë u përgjigjemi komenteve këtu.

Ju lutem na kontaktoni nëse keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë.

44 përgjigje për "Si të gjeni një punë në Emiratet e Bashkuara Arabe"

 1. Kam nevojë për punë për djalin tim nga Tanzania dar es salaam

  1. Adam abubakari tuwa

   Kwajina Adam maoni mimi na hitajikufanya kazi falme za kiarabu na patavipi kazi

  2. Denis kashemeza

   Napenda sana kufanya kazi uarabuni ,

 2. Umer mukhtar

  Nigeri

 3. Ojbek

  Hulas qish bolmaydigan olkaga qanday kochib ketsa boladi hujatlarda yordam beradigan tashkilotlar bormi…

 4. Dominic meli

  na hitaji kufanya kazi falme za kiarabuni

 5. መዝገብ ነጋ 0928742097

  የስራ አገናኝ ኢጀሲወች ስልክ

 6. Shimu Akter

  Më duhet një punë në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ju lutemi dikush të më ndihmojë. Si mund të gjej punë në Dubai nga një aplikim online.

  1. Kamruzzaman

   শিমু, দুবাই তে পর্যাপ্ত বেকার বেকার, এখানে এসে যা দেখলাম দেখলাম দেখলাম দেখলাম তবে না কোথাও রিজিক আছে ইনশাআল্লাহ কেউ না কেউ দাড়াবে দাড়াবে দাড়াবে আমিও কাজের জন্য অপেক্ষা করছি করছি করছি করছি করছি করছি করছি অপেক্ষা অপেক্ষা অপেক্ষা অপেক্ষা অপেক্ষা অপেক্ষা অপেক্ষা অপেক্ষা জন্য জন্য জন্য জন্য জন্য জন্য জন্য জন্য জন্য অপেক্ষা অপেক্ষা অপেক্ষা অপেক্ষা

   1. redaktor

    advocacy@alinks.org-এ আমাদের সাথে যোগাযোগ করুন, আমরা কোনো নিয়োগকারী সংস্থা নই নই নই নই তবে আমরা সন্ধানে সাহায্য করতে পারি পারি পারি পারি

  2. Diehl

   menga Baadan ish kerak menga kimdir yordam berdimi

 7. Mensur mustafa

  Naomba msada wa kupata kazi Arabia Saudite. Mimi ni fundi ac

 8. Myint lwin

  အကြွေ းစနစ်နဲ့ အလုပ်ရနိုင်လား
  nuk jam para
  Me ndihmo

  1. redaktor

   မင်္ဂလာပါ၊ ကျေးဇူးပြု၍ info@alinks.org တွင် ကျွန်ုပ်တို့ထံ အီးမေးလ်တစ််ပ်တို့ထံ အီးမေးလ်တစ််စတို့ထံ

   Përshëndetje, ju lutem na kontaktoni

 9. Feruza

  Qonuniy ishlash uchun ketish qanday amalga oshiriladi uzim yuredik malumotga egaman agar ish topish iloji bulsa iltimos men bilan boĝlaning

  1. sampadak

   Assalomu alejkum Feruza ma'lumot almashishimiz uchun info@alinks.org manziliga xat yuboring

 10. Le donne con figli che non hanno un marito negli Emiratet Arabi Uniti potrebbero essere in grado di sponsorizzare una domestica o una tata come capofamiglia, ma e piu difficile ottenere l'approvazione di una coppia sposata. Esiste un contratto di lavoro standardizzato per i lavoratori homei ei loro sponsor che viene emesso dal dipartimento immigrazione ose residenza al momento della richiesta del visto. Il contratto e valido per un anno con opzioni di rinnovo e copre ferie, biglietti aerei, cure mediche e procedure, in caso di violazione del contratto. Alla fine del contratto, il datore di lavoro dovra fornire al lavoratore un biglietto di sola andata per il proprio paese di origine. Se il contratto viene rinnovato di comune accordo, il datore di lavoro deve fornire un biglietto di ritorno al lavoratore in modo che possa riprendere a lavorare.

 11. Nessun visto dhe richiesto per cittadini del Bahrein, Kuvajt, Oman, Katar, Arabia Saudita dhe Emirati Arabi Uniti, Këshilli i Bashkëpunimit të Gjirit (GCC) për çdo vizitë në Dubai ose në Unit Arabi Emirati. Meglio controllare le informazioni sul nuovo sistema di visti sul sito web DNRD.

  1. pa min zaw

   ကူဝိတ်ကိုသွားချင်တယ်

 12. Nessun visto dhe richiesto per cittadini del Bahrein, Kuvajt, Oman, Katar, Arabia Saudita dhe Emirati Arabi Uniti, Këshilli i Bashkëpunimit të Gjirit (GCC) për çdo vizitë në Dubai ose në Unit Arabi Emirati. Meglio controllare le informazioni sul nuovo sistema di visti sul sito web DNRD. Lo stipendio deve essere pagato per intero alla fine di ogni mese. I lavoratori hanno inoltre diritto a un mese di congedo per periodo contrattuale. Se il congedo non viene preso, il lavoratore deve essere risarcito per quel tempo. Alcuni paesi, come l'India, richiedono che al lavoratore venga fornito un telefono cellulare. Per informazione specifikehe e aggiornate, contattare l'Ambasciata.

 13. Les Emirates Arabes Unis attirent de plus en plus d emigrants, and particulierement Dubai. Mjedisi 80% e popullsisë së EAU-së përbëhet nga resortistët aziatikë, afrikanë dhe evropianë dhe plus 200.000 persona që kanë instaluar një vend të Dubait. Parmi les raisons evoquees par ces derniers : les salaires eleves, le cout abordable ??de l'immobilier et les mesures fiscales favorables.

 14. Marju Mesadetty أطلب عمل في الامارات لدى تجارب في الاعمال الحرة وأتمنى ان تيسر أموري لن أجد أي عمل في الغيرة هاتفي 971501054036 شكراا

 15. mənə iş üçün köməklik edin. pulum yoxdur
  çöldə qalıram

 16. Kamruzzaman

  আমি দুবার দেরাতে আছি আমার একটা চাকুরী দরকার, আমি দীর্ঘদিন বাহরাইন ছিলাম, দুবাই এসে ১৫ দিন হয়েছে হয়েছে হয়েছে হয়েছে হয়েছে হয়েছে হয়েছে আমি আরবি হিন্দি ও অল্পকিছু ইংলিশ জানা আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে জানা জানা জানা জানা জানা জানা জানা জানা জানা জানা জানা জানা জানা জানা আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে আছে,

 17. Kamruzzaman

  আমি দেরা দুবাই তে আছি, দুবাই এসেছি গর টা চাকুরী দরকার আমি দীর্ঘদিন বাহরাই নি আরবি হিন্দি ও অল্পকিছু ইংলিশ, যদা ে পারেন তবে উপকৃত হবো,
  আমার মোবাইল নাম্বার এবং ওয়ার্টসআ্টসআা

  1. ذیشان احمد

   مجھے دبئی میں نوکری کی ضروری ہے

   1. Demi

    اتصل بنا على Procy@alinks.org نحن لسنا وكالة توظيف ولكننا نساعد في البحث عن وظيفة …

    1. Labdien es Ļoti vēlos darbu mans nr +4915510203344

 18. men ozbrkiston dhe man menga ish kerak

 19. salam Dubay ölkəsində işləməyi çox arzu edirəm belə desək xəyallarımdır . Avtomobillərdən anlayışım var və.s mənimlə əlaqə qursanız çox şad olardım. əlaqə tel: 0705550447

 20. Hei, jeg hetter Elvedin dhe ønsker meg jobbe në Emiratet e Bashkuara Arabe. Jeg er flink håndverker dhe ønsker jobbe. Ajo er min kontakt mail elvedinmallorca2022@outlook.com

 21. Hi,
  Me të vërtetë i lumtur të them që postimi juaj është shumë interesant për t'u lexuar. Unë kurrë nuk e ndal veten të them asgjë për këtë. Ne jemi Spitali Veterinar më i mirë në Abu Dhabi, Emiratet e Bashkuara Arabe ofron shërbimet e kujdesit shëndetësor veterinar me cilësi më të lartë. Kontrolloni faqen tonë, "\https://www.canadianvc.com/". Presim më shumë blogje.

 22. Gjeni punë në sektorin e luksit dhe mikpritjes në Dubai, i njohur për shërbimin e tij të klasit botëror dhe përvojat e shkëlqyera.Sponsorizimi i punës në Dubai

 23. A mund të gjej një punë në Dubai. Unë kam folur anglisht mesatarisht dhe dua një punë si portier. Tregtar .Unë kisha tashmë pasaportë(bi).

  1. Burra ham dubayga ishga bormoqchiman Kim yordam beroladi

 24. Bleni një kotele në Dubai. mace dhe kotele për shitje në Abu Dhabi dhe Dubai. Herë pas here ofrohen për blerje kotele me origjinë. Kotele me cilësi të lartë në dispozicion me çmime të përballueshme.

 25. izzatullo

  burra dubayda ishlamoqchiman menga yordam beradiganlar bormi

 26. Faleminderit për ndarjen e postimit të bukur.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *