,

Si të gjeni një punë në Gabon

Për të gjetur një punë në Gabon, mund të filloni me Optioncarriere Gabon Punonjës. ga. Të gjithë ata që duan të gjejnë një punë në Gabon duhet të kërkojnë një punë në Gabon. Ju mund të kërkoni agjenci rekrutimi në Gabon. Dhe mund të kërkoni punë në grupet e Facebook në Gabon.

Pasi të gjeni një punë, mund t'ju duhet një leje pune. Ju mund ta bëni këtë nga jashtë ose në Gabon. Qytetarët dhe banorët e Gabonit nuk kanë nevojë për leje pune për të gjetur një punë. Në shumicën e rasteve, çdo kombësi tjetër dëshiron të aplikojë për një leje pune për të punuar me dokumente të rregullta. Ju mund ta bëni këtë së bashku me punëdhënësin tuaj të ri ose agjencinë e punësimit. Ose mund të gjeni një skemë për vizë pune për të ardhur në Gabon pa një ofertë pune. Lexoni më shumë më poshtë se si të gjeni një punë në Gabon.

Të gjitha faqet e internetit të lidhura në këtë artikull janë në frëngjisht dhe anglisht. Përdorni Google Translate ose ndonjë aplikacion tjetër përkthimi nëse keni nevojë.

Së pari, gjeni një punë dhe më pas do të shqetësoheni për një leje pune nëse ju nevojitet.

Si të gjeni një punë në Gabon

Ju mund të gjeni një punë në Gabon duke kërkuar në internet për mundësi pune në Gabon. Ju mund të gjeni një punë ose në një kompani ose një agjenci rekrutimi.

Qytetarët dhe banorët e Gabonit nuk kanë nevojë për leje pune për të gjetur një punë. Në shumicën e rasteve, çdo kombësi tjetër dëshiron të aplikojë për një leje pune për të punuar me dokumente të rregullta.

Faqet e internetit të punës në Gabon

Për të gjetur një punë, provoni të përdorni motorët e kërkimit si Baidu, Google, Naver, Sogouose Yandex. Për shembull, përpiquni të kërkoni "Farming" ose "Infermiere në Libreville" dhe mos qëndroni vetëm në faqet e para të rezultateve.

Provoni uebsajte të ndryshme pune derisa të gjeni atë që kërkoni. Ju gjithashtu mund të kërkoni organizata me vende pune, si "Menaxheri i Sigurisë" ose "Shtëpiatare në Franceville".

Shumë faqe interneti pune mund t'ju ndihmojnë të gjeni punë në Gabon. Disa prej tyre janë të fokusuara në profesione dhe industri specifike.

Kërkoni për një punë në këto faqe interneti të njohura të punës më poshtë:

Optioncarriere Gabon

Punonjës. ga

Akewa-ga

Annonance Rekrutimi

Shkoni në Afrikë në internet. Gabon

jooble për Gabonin

Impakti

Faqja e Michael

Ca globalint

Grupet e Facebook dhe media të tjera sociale për të gjetur një punë në Gabon

Grupet në Facebook t'ju ndihmojë të lidheni me njerëzit për punë në Gabon. I gjeta këto grupe duke folur për punë në Gabon. Mund të kërkoni më shumë.

OFFRES D'EMPLOIS AU GABON

Punët e përgjithshme të disponueshme

GABON OFFRE D'EMPLOI

Job Gabon pour tous

Agence d'offre d,emploi au Gabon

Ofre d'emploi Gabon

Agjencitë e rekrutimit në Gabon

Google Maps, Hartat Baidu, Naver Maps, 2gis, ose çdo aplikacion tjetër harte mund t'ju ndihmojë të gjeni punëdhënës pranë jush ose jashtë vendit.

Ju mund të kërkoni një agjenci rekrutimi që mund t'ju ndihmojë. Mund të shkruani "agjenci rekrutimi pranë Libreville" në Google Maps ose në ndonjë aplikacion tjetër hartash. Aty mund të gjeni një listë të agjencive përkatëse me të cilat mund të kontaktoni. Ju mund të kërkoni në zonën tuaj për agjencitë lokale të rekrutimit nëse nuk jeni në Gabon. Ata mund t'ju ndihmojnë të gjeni një punë në Gabon.


Kini parasysh se nuk duhet të paguani një agjenci kur ata gjejnë një punë për ju. Pra, kini kujdes kur një agjenci ju kërkon para.

Kërkoni rreth jush për punë në Gabon.

Për të gjetur një punë në Gabon, flisni me çdo person që mund të ketë udhëtuar ose punuar në Gabon. Do të shihni që disa nga miqtë ose familja juaj njohin dikë që t'ju ndihmojë. Pyetni përreth dhe gjeni mundësi midis kontakteve tuaja.

Më poshtë është, për shembull, një kërkim në Google Maps për "Fabrika pranë Libreville".

Ecni kudo për punë të mundshme në Gabon

Nëse jeni diku në Gabon, mund të eksploroni zonën dhe të shihni se çfarë mundësish pune ka rreth jush. Ju mund të kërkoni organizata dhe biznese rreth jush dhe t'i vizitoni ato. Për shembull, më poshtë është një kërkim në Google Maps për "tregun pranë Libreville". Ju mund t'i shihni këto vende për të kërkuar mundësi pune.

Industritë në Gabon

Pra, doni të punoni në Gabon? Ka vende pune për punëtorët në të gjitha fazat e jetës së tyre në këtë vend të Afrikës Qendrore, sepse biznesi i naftës dhe gazit është burimi kryesor i të ardhurave.

Ju duhet të jeni në gjendje të gjeni një punë shpejt nëse keni aftësi dhe njohuri për burimet natyrore, sepse ekonomia e Gabonit varet prej tyre. Në Gabon, ka shumë punë të tjera që mund të bëni nëse nuk keni aftësi në biznesin e naftës dhe gazit.

Telekomunikacioni, biznesi, ndërtimi dhe transporti janë disa nga fushat më të njohura në Gabon. Kjo do të thotë që Gaboni është një vend i mrekullueshëm për të filluar kërkimin tuaj të punës nëse doni të punoni në Afrikë.


Burimet:  SimilarWeb 

Foto e kopertinës nga Christina @ wocintechchat.com on Shpërthe.

Comments

Lini një koment nëse keni ndonjë sugjerim ose përvojë që mund të jetë e dobishme për të gjithë.
Kini kujdes të lini të dhënat tuaja personale në publik.

Ne jemi një grup vullnetarësh, dhe ne rrallë u përgjigjemi komenteve këtu.

Ju lutem na kontaktoni nëse keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë.

6 përgjigje për "Si të gjesh një punë në Gabon"

 1. سلام عليكم أنا إسمي أحمد من المغرب أعمل مهندس ديكور في مجال الجبس العصري للديكور

  1. advocacy@alinks.org

   مرحبًا ، شكرًا على تواصلك معنا. يرجى الاتصال بنا على advocacy@alinks.org

 2. صالح ابكر جماع

  السلام عليكم ورحمة الله وبركاته انا اسمى صالح ابكر جماع شغال لحام شدروني اطلب منكم المساعدة حتى اجد عقد عمل وشكرآ

 3. سلام عليكم انا ساسي محمد من الجزائر تقني سامي في البناء مشرف conducteur de travaux bâtiment
  ومتحصل على شهادة hse من مدرسة كندية بالجزائر تكوين قصير المدى ابحث عن عمل في البناء حسب تخصصي وشكرا

 4. عندى شهادة عمل في مجال الجبص

 5. سائق شاحنه نقل ثقيل هل مطلوبه هذه المهنه وكم الراتب

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *