,

Si të gjeni një punë në Qatar Airways

Dëshironi të aplikoni për një punë në Qatar Airways? Qatar Airways tani po punëson në Doha, dhe ata po ofrojnë një pagë fillestare prej 1042 dollarë. Kjo është paga bazë për shumicën e stjuardesave, stjuardesave dhe anëtarëve të ekuipazhit. Kur krahasohet me linjat e tjera ajrore, Qatar Airways është vazhdimisht në krye të listës. Ata janë pjekur me shpejtësi dhe kanë triumfuar përmes vështirësive. Linja ajrore ka një reputacion të shkëlqyer dhe një listë të gjatë vlerësimesh dhe çmimesh për emrin e saj.

Kushdo mbi 18 vjeç dhe me diplomë bachelor ose më të lartë është i mirëpritur të aplikojë. Me një karrierë në Qatar Airways, ju mund të shihni globin, të hani mirë, të flini mirë, të fitoni një rrogë të bukur dhe të kurseni në biletat ajrore, ndër të tjera përfitime. Industria e linjave ajrore ofron një paketë konkurruese të ardhurash dhe përfitimesh. Ju lutemi, mos e braktisni anijen këtu, siç përshkruhet më poshtë.

Të gjitha faqet e internetit të lidhura në këtë artikull janë në anglisht. Nëse keni nevojë, përdorni Google Translate, Tarjimly ose ndonjë aplikacion tjetër përkthimi.

Një përmbledhje e shkurtër e punës së Qatar Airways

Nëse jeni të interesuar të gjeni një punë në Qatar Airways, këtu janë detajet kryesore që duhet të dini:

 • Vendndodhja e punës: Doha
 • Shkalla e pagave: 1042 dollarë e lart në javë
 • Aplikuesit e kualifikuar: Ndokush
 • Afati i fundit: 31st Dhjetor 2023

Gjithashtu, kontrolloni sa vijon:

Punë në Qatar Airways: Përfitimet dhe pagat

Në këtë rrugë kryesore, do të mësoni për avantazhet e punës me Qatar Airways. Nëse pranoni një pozicion me Qatar Airways, do të merrni përfitimet e mëposhtme.

 • Një pagesë fillestare prej 1042 dollarë
 • Të paguara pa taksa
 • Shtesat për ushqim
 • Dhomat e hotelit jane komplet te mobiluara
 • Bonuset
 • transport
 • Kujdesi Mjekësor Gjithëpërfshirës
 • Një jetë e sigurueshme
 • Kursime për pushime
 • Pagesat e duhura në fund të kontratës
 • Ofrohen zbritje për udhëtimet familjare dhe studentore.

Lexoni më shumë rreth Viza për punëkërkues në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Llojet e Punës

 • Operacionet e ngarkesave dhe aeroportit
 • IT
 • program
 • Al Darb Katarizimi
 • Ekuipazhi i kabinës dhe shërbimet e kabinës
 • Baza e të dhënave
 • Drivers
 • Pilotët dhe Operacionet e Fluturimit
 • Korporata & Komerciale
 • Shërbimi mbështetës
 • Inxhinieri
 • Punë specialistësh

Vendndodhja e punës

 • Doha, kryeqyteti i vendit, është vendi ku mund të gjenden më shumë mundësi punësimi në Katar.
 • Përveç këtyre lokacioneve, Qatar Airways ka vende pune në Londër dhe Birmingham.

Kush kualifikohet për punë në Qatar Airways

Çdokush nga kudo në glob mund të aplikojë për një punë me Qatar Airways. Linjat ajrore kërkojnë aplikime nga e gjithë bota pasi ato shërbejnë në më shumë se 140 vende.

Kërkoni punë në Katar

Ekuipazhi i kabinës në Qatar Airways është profesioni më i kërkuar. Sepse, siç e di kushdo që ka fluturuar më parë, ka një numër të madh personeli të kabinës në bord për t'u kujdesur për bagazhet tuaja dhe për t'ju ofruar pije freskuese.

Kush ka të drejtë të aplikojë për një punë me Qatar Airways: Kriteret

 • Mosha minimale për aplikantët është 21 vjeç.
 • Kandidatët duhet të kenë mbaruar shkollën e mesme.
 • Te zoteroje shume mire gjuhen angleze.
 • Ekspertizë në bashkëveprim me të tjerët
 • Të jeni në përgjithësi me shëndet të shkëlqyer

Si të gjeni një punë në Qatar Airways

Hapat që duhet të ndërmerrni për të aplikuar për këtë mundësi emocionuese janë ndjekur:

 • Për të hyrë në formularin e hyrjes për faqen e internetit të karrierës së Qatar Airways, fillimisht duhet të ngarkoni një faqe të tillë.
 • Për të filluar, shkoni te Qatar Airways.com
 • Futni titullin e punës dhe vendndodhjen në fushat për të filluar kërkimin tuaj.
 • Pasi të klikoni në një listë pune, do të çoheni në një faqe me kualifikimet dhe përshkrimin specifik të asaj pune.
 • Pas kësaj, klikoni në Apliko tani.
 • Mund të aplikoni me llogarinë tuaj në Linkedin ose duke ngarkuar CV-në tuaj.
 • Kur hyni në faqen e karrierës duke përdorur opsioni i hyrjes së aplikantit pasi të keni dorëzuar aplikacionin tuaj, mund të ndiqni ecurinë e tij.

Gjithashtu, lexoni Letër motivuese për aplikimin për vizë.

Sugjerimet e Qatar Airways

Të gjitha aplikimet mirëpriten nga Qatar Airways. Megjithatë, ata këshillojnë që të merrni kohë për të krijuar një profil të fortë dhe një CV ose rezyme solide.

Komiteti i punësimit do ta shqyrtojë atë tërësisht. Kushdo që plotëson kualifikimet mund të paraqesë një aplikim.


Burimet: Këndet e mundësive

Imazhi i kopertinës është në Katar, Doha. Foto nga Maria Helena Mazuroski on Pexels.

Comments

Lini një koment nëse keni ndonjë sugjerim ose përvojë që mund të jetë e dobishme për të gjithë.
Kini kujdes të lini të dhënat tuaja personale në publik.

Ne jemi një grup vullnetarësh, dhe ne rrallë u përgjigjemi komenteve këtu.

Ju lutem na kontaktoni nëse keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë.

4 përgjigje për "Si të gjesh një punë në Qatar Airways"

 1. Shambhu dhakal

  Unë kam nevojë për punë shoferi në linjën ajrore të Katarit përpara se të isha atje duke ngarë taksi në kompaninë e taksive Karwa 7 vjet

 2. أبحث على عمل و انا لدي شهادة في اللحام

 3. Janab Miں ik ڈraiur ہoں میں Serin Aier Layen Miں Jab Kerta ہوں dhe Miں Jab Kerna Chaہta

 4. mahamat nour adam hamid

  merci beaucoup pour votre confiance.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *