,

Si të gjeni një punë në Bahrein

Për të marrë një punë në Bahrein, mund të filloni me Bayt Talenti i Gjirit. Kushdo që dëshiron të gjejë një punë në Bahrein duhet së pari të kërkojë një punë në Bahrein. Ju mund të kërkoni agjenci rekrutimi në Bahrein. Dhe mund të kërkoni punë në grupet e Facebook në Bahrein.

Pasi të gjeni një punë, mund t'ju duhet një leje pune. Ju mund ta bëni këtë nga jashtë ose në Bahrein. Qytetarët dhe banorët e Bahreinit nuk kanë nevojë për leje pune për të gjetur një punë. Në shumicën e rasteve, çdo kombësi tjetër dëshiron të aplikojë për një leje pune për të punuar me dokumente të rregullta. Ju mund ta bëni këtë së bashku me punëdhënësin tuaj të ri ose agjencinë e punësimit. Ose mund të gjeni një skemë për vizë pune për të ardhur në Bahrein pa një ofertë pune. Lexoni më shumë më poshtë se si të gjeni një punë në Bahrein.

Bahreini është pjesë e Këshillit të Bashkëpunimit të Gjirit (GCC). Vende të tjera janë pjesë e GCC. Vendet e GCC kanë një politikë kufijsh të hapur mes tyre; prandaj, çdo qytetar i një vendi GCC mund të punojë në një vend tjetër GCC.

Të gjitha faqet e internetit të lidhura në këtë artikull janë në anglisht. Përdorni Google Translate ose ndonjë aplikacion tjetër përkthimi nëse keni nevojë.

Së pari, gjeni një punë dhe më pas do të shqetësoheni për një leje pune nëse ju nevojitet.

Si të gjeni një punë në Bahrein

Ju mund të gjeni një punë në Bahrein duke kërkuar në internet për mundësi pune në Bahrein. Ju mund të gjeni një punë ose në një kompani ose një agjenci rekrutimi.

Bahrain qytetarët dhe banorët nuk kanë nevojë për leje pune për të gjetur punë. Në shumicën e rasteve, çdo kombësi tjetër dëshiron të aplikojë për një leje pune për të punuar me dokumente të rregullta.

Gjithashtu, kontrolloni Si të gjeni një punë në Emiratet e Bashkuara Arabe

Faqet e internetit të punës në Bahrein

Për të gjetur një punë, provoni të përdorni motorët e kërkimit si Baidu, GoogleNaverSogouose Yandex. Për Për shembull, përpiquni të kërkoni "Inxhinier nafte në Manama" ose "Shoferi i dërgesës në qytetin Hamad", dhe mos qëndroni vetëm në faqet e para të rezultateve.

Provoni uebsajte të ndryshme pune derisa të gjeni atë që kërkoni. Mund të kërkoni gjithashtu organizata që mund të kenë vende pune, si "Recepsionistja në Riffa" ose "Shtëpiatare në Muharraq".

Shumë faqe interneti pune mund t'ju ndihmojnë të gjeni punë në Bahrein. Disa prej tyre janë të fokusuara në profesione dhe industri specifike.

Kërkoni për një punë në këto faqe interneti të njohura të punës më poshtë:

Bayt

Talenti i Gjirit

Wadhefa

Me të vërtetë

Grabjobs

E gjeta

Akhtaboot

Grupet e Facebook dhe media të tjera sociale për të gjetur një punë në Bahrein

Grupet në Facebook ju ndihmojë të lidheni me njerëzit për punë në Bahrein. I gjeta këto grupe duke folur për punë në Bahrein. Mund të kërkoni më shumë.

Lajmet për konkurset e punës në Bahrein

Puna në Bahrein

Punë në Bahrein. Vende të lira pune falas.

Vende të lira pune në Bahrein, Dubai, Katar, Kuvajt, Arabi Saudite, Oman

punë në Bahrein

Komuniteti filipinas i Bahrein Anything

PUNA në Bahrein

Lexoni më shumë rreth Si të gjeni punë në Fly Dubai.

Agjencitë e rekrutimit në Bahrein

Google MapsHartat BaiduNaver Maps2gis, ose çdo aplikacion tjetër harte, mund t'ju ndihmojë të gjeni punëdhënës pranë jush ose jashtë vendit.

Ju mund të kërkoni një agjenci rekrutimi që mund t'ju ndihmojë. Ju mund të shkruani "agjenci rekrutimi pranë Manama" në Google Maps ose në ndonjë aplikacion tjetër hartash. Aty mund të gjeni një listë të agjencive përkatëse me të cilat mund të kontaktoni. Ju mund të kërkoni në zonën tuaj për agjencitë lokale të rekrutimit nëse nuk jeni në Bahrein. Ata mund t'ju ndihmojnë të gjeni një punë në Bahrein.


Kini parasysh se nuk duhet të paguani një agjenci kur ata gjejnë një punë për ju. Pra, kini kujdes kur një agjenci ju kërkon para.

Kërkoni rreth jush për punë në Bahrein

Për të gjetur një punë në Bahrein, flisni me çdo person që mund të ketë udhëtuar ose punuar në Bahrein. Do të shihni që disa nga miqtë ose familja juaj njohin dikë që t'ju ndihmojë. Pyetni përreth dhe gjeni mundësi midis kontakteve tuaja.

Më poshtë është, për shembull, një kërkim në Google Maps për "fabrika pranë Riffa".

Ecni kudo për punë të mundshme në Bahrein

Nëse jeni diku në Bahrein, mund të eksploroni zonën dhe të shihni se çfarë mundësish pune ka rreth jush. Ju mund të kërkoni organizata dhe biznese rreth jush dhe t'i vizitoni ato. Për shembull, më poshtë është një kërkim në Google Maps për "tregun pranë qytetit Hamad". Ju mund t'i shihni këto vende për të kërkuar mundësi pune.

Çfarë duhet të bëni për të punuar në Bahrein

Gjërat që do t'ju duhet për të punuar në Bahrein:

 • Vizë pune,
 • Leje qëndrimi,
 • Një kartë CPR,

Burimet: Kam përdorur SimilarWeb për të kontrolluar se sa të njohura janë disa nga vendet e punës të paraqitura më lart.

Titulli i imazhit të kopertinës më sipër është bahrain Foto nga ABDALLA M on Unsplash.

Comments

Lini një koment nëse keni ndonjë sugjerim ose përvojë që mund të jetë e dobishme për të gjithë.
Kini kujdes të lini të dhënat tuaja personale në publik.

Ne jemi një grup vullnetarësh, dhe ne rrallë u përgjigjemi komenteve këtu.

Ju lutem na kontaktoni nëse keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë.

12 përgjigje për "Si të gjesh një punë në Bahrein"

 1. wazayif.org ايضا وظايف

 2. وعلیکم السلام آمین

 3. Dounia Issoual

  انا دنيا من المغرب ابحث عن عمل في البحرين و وظيفي تمريض (مساعدة معالج)

 4. Aloha ʻoe, ai mea hana wau i nā kaʻa kaʻa me ka ʻike ma kēia kahua. Ke ʻimi nei au i kahi visa hana ma Bahrein.

 5. Aloha ʻoe, ai mea hana wau i nā kaʻa kaʻa me ka ʻike ma kēia kahua. Ke ʻimi nei au i kahi visa hana ma Bahrein.

 6. Mirëhaqja duhet të jetë e nevojshme për të marrë një silmen dhe sikorte të nevojshme për të marrë parasysh këtë
  03313689682
  03232291653
  شکیل جان محمد بلوچ

 7. Siva

  Ich thith arbeiten

 8. Vijay Singh Chauhan

  Përshëndetje Ji
  bahrin me farmacist pune chahiye
  të lutem më ndihmo
  ndryshe
  shoferi i makinës ke liye informoj karen

 9. Vijay Singh Chauhan

  Përshëndetje Ji
  bahrin me farmacist pune chahiye
  të lutem më ndihmo
  ndryshe
  shoferi i makinës ke liye informoj karen

 10. hcěm sy naisť pracu tu mam email potom mi mozete odpovedat na email

  jozefgirga47@gmail .com

 11. Takács István

  Itt szeretnék munkát találni.
  Bármilyen munkát elválalok

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *