,

Vendet më të mira për të qëndruar në Palestinë

Këto janë disa nga vendet më të mira për të qëndruar në Palestinë:

  • Hoteli Walled Off në Betlehem, 
  • Bujtinë Hosh Al-Syrian në Betlehem, 
  • innova8ion në Betlehem, 
  • Hotel Carmel në Ramallah, 
  • Dolphin Suites në Jeriko, 
  • Hotel Royal Court në Ramallah dhe
  • Jerusalem Panorama Hotel në Jeruzalemin Lindor.

Palestina ndodhet në rajonin lindor të Mesdheut, i cili nuk është gjë tjetër veçse pjesa moderne e Izraelit dhe territoret palestineze të Rripit të Gazës përgjatë bregut të Detit Mesdhe dhe Bregut Perëndimor përgjatë zonës në perëndim të lumit Jordan. Është i famshëm për pemët e ullirit që janë simbol i paqes dhe prosperitetit.

Vendet më të mira për të qëndruar në Palestinë

Më shumë se dy milionë vizitorë vizitojnë Palestinën çdo vit, që do të thotë se, padyshim, është një nga vendet më të mira për t'u vizituar. Në këtë artikull, ne do të shohim se ku mund të qëndroni në Palestinë. 

Hoteli me mur të mbyllur

Ju mund ta kuptoni historinë në këtë hotel pasi Walled Off Hotel ndodhet pranë murit ndarës në Betlehem dhe Palestinë, i cili u siguron vizitorëve një ndjenjë të fortë të historisë. Ka shfaqje të jashtëzakonshme të artit pasi Walled Off Hotel ka Muzeun, Piano Bar, Galerinë dhe Librarinë e vet. Jo vetëm kjo por ajo ka një vendndodhje të shkëlqyeshme pasi Kisha e Shën Katerinës është vetëm 1.6 km nga Hotel The Walled Off. 

Rental: Rruga Caritas 182, Betlehem, Territori Palestinez

Numri telefonit+970 2 277 1322

Bujtinë Hosh Al-Siriane

E vendosur në vendndodhjen kryesore të Betlehemit, Hosh Al-Siria Bujtinë ofron WiFi falas dhe ka strehim miqësor për kafshët shtëpiake. Bujtina ka një tarracë të bukur dielli e cila ju jep pamje nga Xhamia Umar pasi është vetëm 200 m nga Hosh Al-Siria Bujtinë. Ju gjithashtu punësoni një makinë nga këtu pasi Hosh Al-Siria Shtëpia ofron një strukturë të punësimit të makinave. 

Rental: Star Street, Betlehem, Territori Palestinez

Numri telefonit+970 2 274 7529

Innova8ion

Innova8ion e cila është e vendosur në Betlehem u ofron mysafirëve jo vetëm strehim por gjithashtu ofron parkim falas privat, një bar dhe një tarracë. Ndodhet në vendin kryesor dhe është vetëm 1.2 km nga Kisha e Shën Katerinës, 5 km nga Varri i Rakelës dhe 2.8 km nga Universiteti i Betlehemit. Innova8ion ofron një mëngjes kontinental ose shuplakë.

Rental: Rruga Attan 21, Betlehem, Territori Palestinez

Hotel Carmel

Hotel Carmel ndodhet në Ramallah. Ajo përmban struktura akomodimi me 5 yje pasi ka një palestër dhe një kopsht. Hoteli gjithashtu ofron shesh lojërash për fëmijë. 

Rental: Rruga Al-Jihad Al Masyoun Ramallah, Ramallah, Territori Palestinez 

Suita Dolphin

Dolphin Suites ndodhet në Jericho. Hoteli ofron parkim me shërbim dhe gjithashtu jep WiFi falas në të gjithë pronën. Jeruzalemi është vetëm 34 km nga Dolphin Suites dhe Betlehemi është 42 km nga Dolphin Suites. 

Rental: Jericho, Territori Palestinez

Hotel Royal Court

një hotel bashkëkohor i restauruar së fundmi në Jaffa Street. mes disa restoranteve, kafeneve dhe bareve të pasura që mund të gjenden në rrethin turistik të Ramallah. Qendra e qytetit, qendrat kulturore dhe dyqanet janë të gjitha brenda një shëtitjeje të shkurtër. Parku i qytetit është përballë rrugës. Shërbim i përzemërt dhe i sjellshëm.
Rental: Ramallah, Territori Palestinez

Hotel Al Mathaf

Përveç të qenit një hotel, Al Mathaf shërben si një kujtesë për të kaluarën e lashtë të Gazës për shkak të koleksionit të mrekullueshëm të pronarit të një muzeu të vogël arkeologjik.
Vetë hoteli është i ndërtuar në mënyrë të shkëlqyer në stilin tradicional dhe përmban një restorant të gjerë, një kafene me pamje nga deti dhe salla të ndryshme konferencash për qëllime të ndryshme. Dhomat janë të bollshme dhe të mobiluara me shije. Stafi është tepër mikpritës dhe i dobishëm. Distanca nga qendra e qytetit është pengesa e vetme.
Rental: Qyteti i Gazës, Territori Palestinez

Hotel Panorama në Jerusalem

Ai ofron një sërë lehtësish të krijuara posaçërisht për udhëtarët si ju, duke ofruar ekuilibrin optimal të vlerës, komoditetit dhe komoditetit.

Në Jerusalem Panorama Hotel, dhomat kanë Wi-Fi falas, ajër të kondicionuar dhe një zonë ndenjëse.

Përdorni disa nga shërbimet e ofruara gjatë qëndrimit tuaj, si recepsioni 24-orësh, check-in dhe check-out i shpejtë dhe ruajtja e bagazheve. Mëngjesi falas në vend është në dispozicion për mysafirët e Hotel Panorama Jerusalem. Ka parkim falas për mysafirët që vijnë me automjet.

Rental: Jeruzalemin Lindor, Territori Palestinez

Comments

Lini një koment nëse keni ndonjë sugjerim ose përvojë që mund të jetë e dobishme për të gjithë.
Kini kujdes të lini të dhënat tuaja personale në publik.

Ne jemi një grup vullnetarësh, dhe ne rrallë u përgjigjemi komenteve këtu.

Ju lutem na kontaktoni nëse keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *